Prípravy pokračujú, vláda odklepla milióny na EYOF! Multifunkčná hala v Banskej Bystrici však nebude

Primátor Banskej Bystrice Ján NoskoPrimátor Banskej Bystrice Ján Nosko Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA – Organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 (EYOF) v Banskej Bystrici môže naplno pokračovať v prípravách. Po niekoľkomesačných rokovaniach vedenia mesta s ministerstvami i poslaneckom prieskume vláda definitívne potvrdila vyčlenenie dotácie vo výške 12 miliónov eur na organizáciu EYOF a ďalšie financie do dobudovania športovej infraštruktúry. Informovali o tom v utorok organizátori najväčšieho mládežníckeho multišportového podujatia v histórii Slovenska v Banskej Bystrici a tiež poslanci Národnej rady (NR) SR.

V súvislosti s organizáciou EYOF 2022 získalo mesto pod Urpínom finančné zdroje na rekonštrukciu zimného štadióna vo výške 3,35 milióna eur a výstavbu parkoviska a revitalizáciu okolia pri krytej plavárni na Štiavničkách v sume 800.000 eur.

Vizualizácia hokejového štadióna v Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/Mesto Banská Bystrica

"Pôvodne sa uvažovalo aj o výstavbe multifunkčnej športovej haly na parkovisku na Mičinskej ceste. Vzhľadom na súčasné obdobie poznačené novým koronavírusom, následné zhoršenie sa finančnej situácie a časovú tieseň sa mesto s vládou dohodli, že aktivity smerujúce k jej vybudovaniu budú nateraz pozastavené," reagoval banskobystrický primátor Ján Nosko s tým, že samospráva sa do budúcna tohto zámeru nevzdáva.

"Som rád, že došlo k upokojeniu situácie a zo strany vlády padlo definitívne rozhodnutie vyčleniť na organizáciu EYOF dotáciu vo výške 12 miliónov eur a významný objem financií na rekonštrukciu potrebnej športovej infraštruktúry," zdôraznil primátor.

Vizualizácia hokejového štadióna v Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/Mesto Banská Bystrica

Vládna dotácia má byť použitá na vybavenie a dobudovanie areálu tréningového plaveckého bazéna, areálu na triatlon a areálu na gymnastiku v Banskej Bystrici vo výške 200.000 eur, na rekonštrukciu športovej haly v Detve pôjde 550.000 eur, vybudovanie a inštalácia klimatizácie v športovej hale VŠC Dukla na banskobystrických Štiavničkách si vyžiada 125.000 eur a vybavenie športovej haly v Slovenskej Ľupči 25.000 eur. Spolu s rekonštrukciou športovísk sa počíta aj s investíciou do obnovy internátov Univerzity Mateja Bela a stredoškolských internátov Banskobystrického samosprávneho kraja, ktoré budú slúžiť na ubytovanie športovcov.

Na snímke výkonný riaditeľ Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Naďalej budeme postupovať transparentne, v súlade s pravidlami dobrého hospodárenia, a predovšetkým s cieľom poskytnutia kvalitných podmienok pre všetkých účastníkov EYOF, aby sa Slovensko nemuselo za podujatie hanbiť," doplnil Peter Hamaj, výkonný riaditeľ EYOF 2022.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Ján Nosko Peter Hamaj EYOF 2022
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy