Poprad do finále Tipsport Kaufland Cupu: Triumf v Michalovciach potvrdil aj na domácom ľade

Gólové oslavy hokejistov HK PopradGólové oslavy hokejistov HK Poprad Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

POPRAD - Hokejisti HK Poprad postúpili do finále Tipsport Kaufland Cupu. Rozhodli o tom v odvetnom semifinálovom zápase, v ktorom na domácom ľade zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Nadviazali ním na víťazstvo 1:0 z prvého zápasu. Vo finále nastúpia proti HK Nitra, ktorej hráči si v semifinále poradili so Slovanom Bratislava. Termín finálového zápasu zatiaľ nie je známy.

Popradčania nastúpili s viacerými mladíkmi a práve po spolupráci dvoch z nich išli do vedenia. Valigura vysunul Hájnika, ktorý prestrelil Tomeka. Domácich ťažili z pozornej defenzívy i výkonu brnakára Rychlíka, ktorý bol veľká prekážka hostí v ich ofenzívnych snahách. V 24. minúte Tavi získal puk v strednom pásme a po ofenzívnom výpade upravil na 2:0. Hostia síce v druhej tretine znížili zásluhou Lalancetteho, ale vyrovnať nedokázali. Naopak, v 55. minúte im domáci odskočili znovu na rozdiel dvoch gólov, keď sa delovkou presadil Handlovský - 3:1. Michalovčania síce v závere v presilovke znížili na 3:2 zásluhou Galamboša, ale na postupe Popradu to už nič nezmenilo.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Hájnik (Valigura), 24. Tavi (Livingston), 55. Handlovský (Dalhuisen, Svitana) - 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn). Rozhodovali: Kalina, Korba - Šoltés, Stanzel, vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše Skokan (Pop.) 10 min. OT + DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/prvý zápas: 1:0, do finále postúpil Poprad/

HK Poprad: Rychlík - Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek - Svitana, Skokan, Handlovský - Tavi, Zagrapan, Livingston - Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko - Valigura, Jevoš, Hájnik

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Louis, Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Zekucia, Ťavoda - Hickmott, Lalancette, Erkinjuntti - Regenda, Suja, Šoltés - Bartánus, Mlynarovič, Galamboš -  Török, Češík, Chalupa - Ragan

Peter Mikula, tréner HK Poprad: "Nasadením mladých hráčov sme išli do rizika, pretože sme vedeli, že súper príde v plnej sile a bude chcieť vyhrať. Som rád, že sa k nám priklonilo aj športové šťastie a zápas sme zvládli aj s mladými hráčmi, ktorí sa ukázali v dobrom svetle. V súťaži sme mali isté zaváhania, ktoré ma mrzia, ale hra sa nám inak darí. Verím, že to tak bude aj naďalej."

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Uplynulý zápas bol z nášho pohľadu najlepší odkedy som v Michalovciach, no tento bol naopak najhorší. Po prehre a vypadnutí z TKC sme sklamaní, lebo sme chceli postúpiť a vyhrať súťaž. Náš tím podáva výkony ako na sínusoide. Trápime sa v zakončení, strieľame málo gólov. Na tréningoch na tom pracujeme, no potrebujeme to zlepšiť v zápasoch."

Viac o téme: HK Poprad HK Dukla Ingema Michalovce