VIDEO Drámu pod Zoborom rozhodol úplný záver, sedemgólová prestrelka na Zemplíne

Matúš Kuník a Adrián SlávikMatúš Kuník a Adrián Slávik Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v stredajšom zápase 18. kola Fortuna ligy na ihrisku FC Nitra 2:1.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci. Už v 7. minúte preveril pozornosť brankára Šemrinca strelou spoza šestnástky Magda. Po štvrťhodine hry sa pripomenuli aj hostia. Kadákov center z pravej strany hlavičkoval Ikoba len tesne vedľa. Potom tempo hry trochu ustalo a lopta sa väčšinou pohybovala len medzi šestnástkami. Na prestávku tak odchádzali tímy za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa hra viac otvorila. Nitrania to skúšali v 48. minúte zo štandardnej situácie, po Gataričovom centri a následnej umiestnenej strele Adamca sa bravúrnym zákrokom blysol Šemrinec. O tri minúty neskôr sa dostal do obrovskej šance aj Gatarič, ale trenčiansky gólman skvelou reakciou aj v tomto prípade výrazne podržal svoj tím. V 57. minúte vypálil z voleja na domácu bránu Corryn, no tesne minul. Nitrania toto varovanie nebrali vážne a tak o tri minúty neskôr Trenčín kruto trestal. Na Zubairovu strelu bol brankár Harush prikrátky a hostia viedli 1:0. Zverenci trénera Ivana Galáda mohli odpovedať o sedem minút neskôr, keď si Tancíkov prudký center do päťky nasmeroval na vlastnú bránu Šulek. Výborne chytajúci Šemrinec však preukázal svoje kvality a loptu za svoj chrbát nepustil. V 73. minúte však predsa len kapituloval. Po Gataričovom centri z ľavej strany hlavou vyrovnal Mustafič - 1:1. Keď sa už zdalo, že tímy sa rozídu zmierlivo, nečakane udreli hostia. V 87. minúte sa dostal z hranice šestnástky k strele striedajúci Čatakovič a presnou strelou k žŕdke rozhodol o tesnom víťazstve Trenčína v pomere 2:1.

Richard Križan a Marián Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

FC Nitra – AS Trenčín 1:2 (0:0)
Góly: 73. Mustafič - 60. Zubairu, 87. Čatakovič. Rozhodovali: Glova - Somoláni, Perát, ŽK: Kadák (Trenčín)

FC Nitra: Harush – Magda, Kolčák, Podhorin, Kuník – Mustafič, Ngeyitala Lola (46. Adamec) – Chobot (68. Záhumenský), Faško, Gatarič (88. Vrábel) – Franko (56. Tancík)

AS Trenčín: Šemrinec – Mazanovský, Križan, Šulek, Slávik – Kadák (46. Tučný), Letenay (46. Čatakovič), Zubairu – Gaži, Ikoba, Corryn (90.+2 Gajdoš)

Ivan Galád, tréner FC Nitra: "Chlapci mali dobrý prístup k zápasu a veľkú túžbu zvíťaziť. Trenčín sa v druhom polčase trošku rozohral. Som osobne smutný z výsledku. Verím v lepšie časy v Nitre, pretože tu trénujem deväť rokov a takúto zlú sériu sme tu dlho nemali. Verím, že sa to zmení a snáď sa niektoré veci upravia. Nitra bude stále dobrý klub."

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín: "Som šťastný, že sme vyhrali. Náš tím je zložený z mladých chlapcov a dnes som na nich hrdý. Šance mali oba tímy, ale šťastie sa dnes priklonilo na našu stranu."

Sedemgólová prestrelka na Zemplíne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prvýkrát v histórii najvyššej slovenskej súťaže zdolali MFK Ružomberok. Podarilo sa im to na osemnásty pokus, keď v zápase 18. kola Fortuna ligy zvíťazili 4:3, hoci prehrávali 0:1 aj 2:3. Hosťom k zisku bodov nepomohol ani hetrik Martina Regáliho.

Prvý polčas priniesol najmä mimoriadnu gólovú efektivitu na oboch stranách, vďaka čomu nebola núdza o góly. V 6. minúte ešte hostia nič nevyťažili z priameho kopu z hranice šestnástky, no v 20. minúte už išli do vedenia. Takáčova strela sa od žŕdky odrazila pred pohotového Regáliho a ten nezaváhal - 0:1. Náskok hostí mal však iba päťminútové trvanie, keďže Vaško hlavičkou zblízka prekonal Macíka - 1:1. V 29. minúte sa proti Takáčovej technickej strele z priameho kopu vyznamenal domáci brankár Markovič a jeho tím išiel krátko na to do vedenia. Žofčák našiel z rohového kopu hlavu Tandira a bolo 2:1. Gólová odpoveď hostí však prišla okamžite, domáci nechali v pokutovom území voľného Regáliho, ktorý obstrelil Markoviča - 2:2. Do šatní však išli spokojnejší Ružomberčania, keďže Regáli si v 44. minúte zabehol za obranu domácich, prekonal Markoviča a ešte stihol doraziť loptu do siete - 2:3.

V gólovom duchu sa začal aj druhý polčas. Mrva fauloval Taiwa a špílmacher domácich Žofčák z penalty nezaváhal - 3:3. Následne ubudlo gólových príležitostí, no naďalej sa hral rýchly futbal, hoci terén nebol ideálny. V 78. minúte hostia nezvládli situáciu vo vlastnej šestnástke a inkasovali. Strela Tandira sa od pravej žrde odrazila k nepokrytému Taiwovi a ten upravil na 4:3. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale výraznú gólovú príležitosť si nevypracovali.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 4:3 (2:3)
Góly: 25. Vaško, 33. Tandir, 48. Žofčák (11 m), 78. Taiwo - 20., 35. a 44. Regáli. Rozhodovali: Prešinský - Weiss, Borsányi, ŽK: Vovkun, Kolesár, Mendez, Spoljarič - Zsigmund, Kmeť, bez divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Markovič - Vovkun, Bednár, Vaško - Kolesár (51. Mendez), Vojtko - Begala (74. Popovic), Spoljarič, Žofčák - Taiwo (90+. Neofytidis), Tandir

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, Maslo, Mrva - Kojnok (74. Kmeť), Kochan (65. Múdry), Zsigmund (74. Brenkus), Mojžiš - Kostadinov (65. Almási), Regáli, Takáč (80. Filinský)

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Blahoželám chlapcom k trom bodom a víťazstvu, ktoré je pre nás veľmi dôležité. Konečne sa nám podarilo zdolať Ružomberok, za čo som rád. Dnes dominovala ofenzíva nad defenzívou. Súperovi sme dovolili trikrát skórovať, čo je veľa, ale vyšli nám štandardné situácie. V prestávke sme nabádali hráčov, aby pokračovali vo svojej hre, pretože ani v prvom polčase to nebolo zlé. Teraz nás čaká oddych, stretneme sa 8. januára."

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: "Jesennú časť sme chceli ukončiť dobrým výsledkom, no to sa nám nepodarilo. S niektorými fázami hry sme síce boli spokojní, ale to nestačilo. Prvý polčas bol bláznivý, viedli sme po ňom 3:2. Do druhého sme chceli čo najdlhšie držať tento výsledok, ale stal sa pravý opak. Súper vyrovnal na 3:3, potom to bolo o tom, že kto dá gól, ten vyhrá. Gratulujem k domácim k víťazstvu, my si musíme vysvetliť niektoré veci."

Viac o téme: FC Nitra MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce AS Trenčí