VIDEO Slovan prezimuje na čele Fortuna ligy: Drámu belasých so Žilinou rozhodli posledné sekundy!

Brankár Samuel Petráš (Žilina), Erik Daniel (Slovan), Jakub Kiwior a Branislav Sluka (obaja Žilina)Brankár Samuel Petráš (Žilina), Erik Daniel (Slovan), Jakub Kiwior a Branislav Sluka (obaja Žilina) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prezimujú na čele tabuľky Fortuna ligy s päťbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. Rozhodol o tom záverečný duel jesenného kola sezóny 2020/2021, v ktorom "belasí" na Tehelnom poli zdolali MŠK Žilina 3:2.

Pred zápasom vedenie domáceho klubu poďakovalo čiarovému rozhodcovi Michalovi Tomčíkovi, pre ktorého to bol posledný zápas v kariére. Prvú šancu mal Daniel, ale obrana hostí jeho pokus zblokovala. Slovan mal od začiatku loptu častejšie na kopačkách, kombinoval po krídlach i stredom, ale ďalšiu šancu mal až v 16. minúte, keď strelu Rataa odvrátil Petráš na roh. Žilinčania mali dobrú príležitosť v 32. minúte, keď Paur zhruba z 18 metrov tesne minul bránu Greifa po strele z priameho kopu. O šesť minút neskôr však hostia po ďalšej akcii viedli, keď Bernát poslal loptu nádherne z voleja za chrbát Greifa po centri Ďuriša. V posledných sekundách prvého polčasu ešte zaujal priamy kop Slovana s nacvičeným signálom, ktorý však vyrovnanie nepriniesol.

David Strelec (Slovan) a Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Po prestávke sa domáci dočkali v 48. minúte a opäť to bol krásny gól. Nonov center si na prsia spracoval Daniel a následne zakončil do ľavej hornej časti Petrášovej brány. Po tomto góle mala ďalšiu príležitosť Žilina, Paurova delovka a len o kúsok minula brvno. Otvorený futbal pokračoval, vzápätí mohol ísť do vedenia Slovan, lenže Petráš vychytal koncovku Rataa a aj následnú dorážku De Marca. Neujala sa ani nebezpečná strela Daniela o pár sekúnd neskôr. Krídelník Slovana však v 65. minúte svojim druhým gólom poslal Slovan do vedenia, keď loptu zblízka poslal za Petráša. Greif potom skvelým zákrokom zmaril vyrovnanie Kiwiorovi a gól nepadol ani po rýchlom brejku Čavriča, domáci útočník trafil iba pravú žrď. Výborný futbal sa hral aj naďalej. V 85. minúte najskôr vyrovnal na 2:2 Fazlagič, ale posledné slovo mal napokon Ratao, ktorý v 4. minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe Slovana.

Radosť hráčov Slovana po Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:2 (0:1)
Góly: 48. Daniel, 65. Daniel, 90.+4 Ratao - 38. Bernát, 84. Fazlagič. Rozhodovali: Gemzický - Tomčík, Ádám, ŽK: de Kamps, Bajrič - Fazlagič, Bičachčjan, bez divákov.

Slovan: Greif - Pauschek, Bajrič, Božikov, De Marco - de Kamps, Nono (68. Rabiu) - Holman - Daniel (68. Čavrič), Strelec (81. Medved), Ratao

Žilina: Petráš - Vallo (77. Anang), Minárik, Kiwior, Sluka - Fazlagič - Bernát (57. Bičachčjan), Paur (57. Myslovič), Ďuriš (85. Kaprálik) – Rusnák (77. Iľko), Kurminowski

Darko Milanič, tréner Slovana: "Bol to výborný zápas dvoch dobrých tímov. Vedeli sme, že Žilina je nebezpečná. Začali sme dobre, ale mali sme dať viac gólov. Potom sme sa dostali pod tlak a dostali sme gól. Cez polčas som hráčom povedal, že to zlomíme. Bolo to pre mňa aj pre hráčov emotívne víťazstvo. Ale páči sa mi, akým štýlom hry sa Žilina prezentuje."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom sme dostali gól v posledných sekundách. Dnes to bol zápas dvoch polčasov. Na začiatku prvého polčasu sme nehrali svoju hru, boli sme vystrašení, paradoxne sme vyhrávali 1:0. V prvom polčase bol Slovan lepší. Potom sme chceli niečo zmeniť, dostali sme sa do tempa, mali sme šance. Nezvládli sme záver, to mi je za chlapcov veľmi ľúto. Taký je futbal, teraz nám je do plaču, ale ak budú chlapci pracovať, výsledky sa dostavia."

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava