Jágr zažil veľkolepý návrat: Česká legenda pomohla k nevídanému obratu s ligovým lídrom!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hviezdny český hokejový útočník Jaromír Jágr sa po viac ako deviatich mesiacoch vrátil do zostavy Kladna a pomohol Rytierom k výhre v prvej lige nad Jihlavou 7:5.

Štyridsaťosemročná česká legenda nastupovala vo štvrtom útoku spoločne s Matyášom Filipom a Tomášom Gumanom, hrala aj presilové hry. Na porážke vedúceho tímu súťaže sa Jágr, ktorý strávil na ľade 13:43 minúty, podieľal asistenciou pri Filipovom góle.

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL nastúpil na ľad prvýkrát v čase 1:35, kedy už Jihlava viedla 1:0. Kľúčovým momentom zápasu bol obrat domácich z 1:3 na 6:3, na ktorom sa Jágr podieľal nahrávkou na gól dvadsaťročného Filipa, ktorý v 44. minúte upravoval skóre na 4:3. Olympijský víťaz, dvojnásobný majster sveta a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára bol na ľade aj pri presilovkovom góle Zacharyho Frya v 48. minúte.

Pred duelom hral Jágr súťažný zápas naposledy 6. marca v Litvínove, po ktorom Kladno zostúpilo z extraligy. Následne niekoľkokrát uviedol, že neplánuje ukončiť aktívnu kariéru a chce sa pokúsiť pomôcť materskému klubu k návratu medzi elitu.

V lete mal však Jágr zdravotné problémy, ktoré mu narušili prípravu. V súčasnosti už s tímom trénuje, jeho prvý štart urýchlila maródka Stredočechov.

Kladno sa v neúplnej tabuľke posunulo na druhé miesto päť bodov za Jihlavu, odohralo však o dva zápasy menej. Rytieri vyhrali sedem z posledných ôsmich stretnutí.

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Dukla Jihlava HC Rytíři Kladno