VIDEO Šláger o prvé miesto rozhodla hlavička z 90. minúty, Arsenal aj Leicester doma zlyhali

Pierre-Emile Hojbjerg a držaný Roberto FirminoPierre-Emile Hojbjerg a držaný Roberto Firmino Zdroj: SITA/AP - Jon Super

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool vyhrali v stredajšom šlágri 13. kola Premier League nad Tottenhamom Hotspur 2:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Rozhodujúci gól strelil v 90. minúte Roberto Firmino. Pred druhým Tottenhamom majú zverenci trénera Jürgena Kloppa trojbodový náskok.

Skóre zápasu otvoril v 26. minúte tečovanou strelou egyptský kanonier Mohamed Salah, ale z vedenia sa "The Reds" tešili len sedem minút, pretože z rýchlej kontry vyrovnal Heung-Min Son. Body však napokon zostali na Anfielde, pretože v 90. minúte rozhodol hlavičkou Firmino.

Fulham remizoval s Brightonom 0:0, slovenský brankár Marek Rodák opäť nedostal šancu a duel presedel na lavičke domácich. Leeds United vyhral nad Newcastlom vysoko 5:2. V bránke hostí stále chýbal zranený slovenský brankár Martin Dúbravka. Prvý polčas sa skončil nerozhodne 1:1, po zmene strán rozpútali domáci ofenzívne peklo, strelili štyri góly, z toho tri v záverečnej štvrťhodine. O päť zásahov Leedsu sa podelilo päť rôznych strelcov.

V trápení pokračuje Arsenal, ktorý doma remizoval s tretím Southamptonom 1:1. Hostia viedli od 18. minúty po góle bývalého hráča Arsenalu Thea Walcotta, ale v druhom polčase vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, keď zakončil vydarenú akciu londýnskeho tímu. Nádej na víťazstvo zobral Arsenalu brazílsky obranca Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty a v 63. minúte putoval predčasne pod sprchy.

Na domácom trávniku zaváhal aj Leicester, ktorý prehral s Evertonom 0:2. Víťazstvo hostí zariadili Richarlison a Mason Holgate.

Fulham FC - Brighton & Hove Albion FC 0:0

West Ham United - Crystal Palace 1:1 (0:1)
Góly: 55. Haller - 34. Benteke

FC Liverpool - Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)
Góly: 26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Heung-min

Arsenal Londýn - Southampton FC 1:1 (0:1)
Góly: 52. Aubameyang – 18. Walcott, ČK: 63. Gabriel (Arsenal)

Leeds United - Newcastle United 5:2 (1:1)
Góly: 36. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark

Leicester City - Everton FC 0:2 (0:1)
Góly: 21. Richarlison, 72. Holgate

Viac o téme: Arsenal Londýn Tottenham Hotspur Liverpool FC