Tenisový svet konečne spoznal presný dátum: Australian Open s výrazným oneskorením

Novak Djokovič s trofejou za výhru na Australian Open
Novak Djokovič s trofejou za výhru na Australian Open

MELBOURNE - Úvodný grandslamový turnaj tenisovej sezóny Australian Open sa začne s trojtýždňovým oneskorením 8. februára. Organizátori posunuli termín po tom, ako pandémia koronavírusu narušila prípravy podujatia, ktoré malo pôvodne odštartovať 18. januára.

Tenisti budú prichádzať do Austrálie od 15. januára a podstúpia dva týždne karantény. Na postupe sa dohodli Austrálska tenisová asociácia s úradmi štátu Viktória v Melbourne. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) informovala, že mužská kvalifikácia sa uskutoční od 10. do 13. januára v katarskej Dauhe, zatiaľ nie je známe, kde odohrajú kvalifikáciu ženy.

V Melbourne sa pred Australian Open (8. až 21. februára) budú konať aj ATP Cup za účasti dvanástich reprezentácií, podujatie Adelaide International a turnaj kategórie ATP 250. "Prerobenie kalendára na začiatku sezóny 2021 je veľká výzva pre všetkých v tenise. S pomocou organizátorov turnajov, hráčov, partnerov či Austrálskej tenisovej asociácie sme sa dokázali prispôsobiť a pripravili sme štart ročníka, na aký sa môžeme tešiť. Zdravie a bezpečie sú naďalej najdôležitejšie," citovala šéfa ATP Andreu Gaudenziho agentúra AFP.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA