Pirlo sa po remíze nehneval na Ronalda, ale na Moratu: Môže sa to stať, ale Álvaro bol ľahkovážny

Álvaro Morata a Cristian Romero v súbojiÁlvaro Morata a Cristian Romero v súboji Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín nestrácajú kontakt s čelom tabuľky Serie A, ale v 12. kole doma nevyužili možnosť získať tri body s Atalantou Bergamo. Tréner Andrea Pirlo bol spokojný s výkonom mužstva, ale nie s výsledkom, a nahnevali ho aj ďalšie veci.

Juventus si pripísal šiestu remízu v sezóne a v tabuľke je na treťom mieste, na lídra AC Miláno stráca štyri body. Obhajcovia titulu viedli od 29. minúty po vydarenej strele Federica Chiesu spoza šestnástky. Potvrdili dobrý vstup do zápasu, v ktorého úvode mal viacero čistých šancí. Tesný náskok však neudržali a hostia v druhom polčase vyrovnali. V 57. minúte sa po individuálnej akcii prezentoval parádnou strelou Remo Freuler. Päť minút po vyrovnaní mohli ísť domáci opäť do vedenia, ale Cristiano Ronaldo nepremenil jedenástku. Nedôrazný pokus portugalského útočníka do ľavého dolného rohu chytil Pierluigi Gollini. "Nepremenili sme penaltu, môže sa to stať, ale je to škoda. Bol to náročný zápas aj z hľadiska intenzity, hrali sme otvorene, vytvorili sme si veľa šancí," citoval Pirla portál gazzetta.it.

Frustrovaný Cristiano Ronaldo a Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

V závere zápasu tréner Juventusu vystriedal útočníka Álvara Moratu: "Álvaro odohral skvelý zápas, ale nahneval ma, pretože občas bol ľahkovážny a to si nemôžeme dovoliť. V závere bol nervózny, dostal dokonca žltú kartu, a preto som ho stiahol, lebo som nechcel prísť o ďalšieho hráča pre kartový trest." Španiel koncom novembra dostal červenú kartu za nešportové správanie, disciplinárna komisia mu minulý týždeň zmiernila trest o polovicu.

V stredajších zápasoch si najviac polepšil milánsky Inter, ktorý doma zdolal Neapol 1:0 a na lídra tabuľky a mestského rivala AC Miláno stráca už len bod. Slovenský stopér Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas, stredopoliar Stanislav Lobotka presedel duel na lavičke Neapola. "Povedal som chlapcom, že to nebol ľahký zápas, bolo to o taktike. Ale dôležité sú body, ktoré majú dvojnásobnú hodnotu, ak zdoláte taký silný tím, ako je Neapol," povedal tréner Interu Antonio Conte.

Futbalisti AC Miláno len remizovali na ihrisku FC Janov 2:2, keď dvakrát museli doťahovať náskok domácich. Aspoň bod zachránil pre AC v 83. minúte Piere Kalulu Kyatengwa. V zostave Milána opäť chýbal zranený Zlatan Ibrahimovič. Výsledkom 2:2 sa skončil aj predchádzajúci zápas Milána s Parmou. Tréner "Rossoneri" Stefano Pioli po zápase uviedol: "Nepáči sa mi, že teraz dostávame veľa gólov, ale hralo sa na ťažkom teréne. Napriek mnohým absenciám v zostave však tím reaguje dobre a ukazuje správne vlastnosti s pozitívnymi výsledkami. Náš cieľ je návrat do Ligy majstrov, bolo by skvelé, keby sme tam Miláno vrátili."

Viac o téme: Antonio Conte Juventus Turín AC Miláno Inter Miláno Andrea Pirlo Atalanta Bergamo Seria A