Skvelá novina zo zámoria: Slováci kompletne negatívni, môžu trénovať v edmontonskej bubline

Na snímke tréner hokejovej reprezentácie SR 20 Róbert Petrovický počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokovNa snímke tréner hokejovej reprezentácie SR 20 Róbert Petrovický počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

EDMONTON - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa po štvordňovej izolácii môžu zapojiť do tréningového procesu v edmontonskej "bubline". Zelenú im dali viacnásobné negatívne výsledky PCR testov na koronavírus u všetkých 40 členov výpravy, ktorá sa v metropole Alberty pripravuje na nadchádzajúce juniorské MS. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Z viac ako dvetisíc testov, ktoré zdravotnícki pracovníci od 13. decembra v "bubline" vykonali, bolo zatiaľ 10 pozitívnych. Osem z toho v tíme Nemecka, súpera SR v základnej A-skupine MS, ďalšie dva pozitívne prípady sa vyskytli v realizačnom tíme Švédska. Medicínsky tím organizátorov podujatia, pozostávajúci z piatich kanadských a medzinárodných lekárskych expertov, po konzultácii s poprednou zdravotníckou inštitúciou AHS v provincii Alberta predĺžil karanténu pozitívne testovaným výpravám. Nemecká musí zostať v izolácii do 24. decembra, švédska do 21. decembra. Výnimku majú hráči a členovia realizačných tímov, ktorí v nedávnom čase prekonali ochorenie COVID-19 a nie sú infekčnou hrozbou pre ostatných.

Z vyššie uvedených dôvodov upravia organizátori šampionátu aj program prípravných zápasov. Slovenskej juniorskej reprezentácie sa zmeny nedotknú. Naďalej platí, že 22. decembra o 3.30 SEČ nastúpi proti Rusku a 23. decembra o 20.00 SEČ proti Rakúsku.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v oficiálnom komuniké ďalej uviedla, že okrem švédskej a nemeckej výpravy mali ďalší účastníci "bubliny" negatívne výsledky. Testovanie bude naďalej realizované na dennej báze.

Viac o téme: Slovensko 20
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články