VIDEO Ani rekordný zásah Messiho Barcelone víťazstvo nepriniesol, Suárez zariadil triumf Atlética

Ronald Koeman a Lionel MessiRonald Koeman a Lionel Messi Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v 14. kole španielskej La Ligy nad Elche 3:1 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred Realom Sociedad San Sebastián majú trojbodový náskok a dva zápasy k dobru. O triumfe "Los Colchoneros" rozhodol dvoma gólmi uruguajský kanonier Luis Suárez, tretí pridal z pokutového kopu striedajúci Diego Costa.

Futbalisti FC Barcelona doma iba remizovali s Valenciou 2:2 a na Atlético strácajú osem bodov. Lionel Messi vsietil 643. gól v drese katalánskeho klubu a vyrovnal rekord Pelého. Legendárny Brazílčan zaznamenal rovnaký počet presných zásahov počas pôsobenia v FC Santos. Messi v závere prvého polčasu nepremenil pokutový kop, po dorážke však Argentínčan vyrovnal na 1:1.

Ronald Araujo (4) a Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

Na začiatku druhého dejstva zabezpečil Barcelone vedenie Ronald Araujo, no konečnú deľbu bodov zariadil v 69. minúte Maxi Goméz.

FC Sevilla - Real Valladolid 1:1 (1:0)
Góly: 31. Ocampos (z 11 m) – 87. García

FC Barcelona - FC Valencia 2:2 (1:1)
Góly: 45+4. Messi, 52. Araujo - 30. Diakhaby, 69. Goméz

Atlético Madrid - Elche 3:1 (1:0)
Góly: 41. a 58. Suárez, 80. Costa (z 11 m) - 64. Boye

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Atlético Madrid CF Valencia