VIDEO Šikovný Schranz využil kiks skúseného brankára: Gólom potvrdil pozíciu najlepšieho strelca

Ivan SchranzIvan Schranz Zdroj: Profimedia

JABLONEC - Pred štartom sezóny zamieril futbalista Ivan Schranz z Českých Budějovíc do Jablonca a hneď v prvom dueli proti bývalému klubu dokázal skórovať. Dvadsaťsedemročný slovenský útočník úvodným gólom prispel k výhre Severočechov 2:1 v 13. ligovom kole a neskrýval, že má zmiešané pocity. Porážka Dynama ho mrzela rovnako ako štvrtá žltá karta, kvôli ktorej si už v jesennej časti nezahrá.

"Dá sa povedať, že Dynamo je taká moja srdcovka. Zažil som tam krásne obdobie. Takže som sa tešil veľmi a mal som motiváciu. Som rád, že sme zvíťazili, ale trochu ma mrzí, že je to proti Dynamu," povedal pri on -line tlačovej konferencii Schranz.

Skóre otvoril po 20 minútach, kedy využil, že hosťujúcemu brankári Jaroslavovi Drobnému vypadla lopta po centri z pravej strany. "Mal som veľa šťastia. Všetci traja sme sa tam tak nejako zrazili a odrazilo sa to rovno ku mne. Už som nemal problém dorážať, brankár ani stopér už nemali šancu mi v tom nejako zabrániť," poznamenal Schranz.

Gól proti bývalému klubu nijak veľmi neoslavoval. "Samozrejme som to mal v hlave, že nejako oslavovať nebudem. Prvá radosť bola taká spontánna, potom som si hneď uvedomil, že je to proti Dynamu. Takže to nebola úplná eufória. Aj keď som rád za každý gól," povedal Schranz, ktorý šiestym gólom v ligovej sezóne potvrdil pozíciu najlepšieho tímového strelca.

Jabloncu kvôli štyrom žltým kartám chýbal hlavný tréner Petr Rada, ktorý bol v hľadisku prázdneho štadióna, kam kvôli opatreniam proti koronavírusu v Česku nemôžu diváci. "Trénera bolo veľmi dobre počuť aj z tribúny. Myslím, že by ho bolo počuť, aj keby bol za tribúnou," povedal s úsmevom Schranz. "Ešte keď je to bez divákov, tak to bolo skoro rovnaké ako vždy," dodal slovenský reprezentant.

Jablonec piatykrát z posledných šiestich kôl vyhral a upevnil si tretie miesto v tabuľke. "Cítime sa výborne, tie výhry nám dodávajú sebavedomie a pohodu. V kabíne je vďaka tomu veľmi dobrá atmosféra. Momentálne je to fantastické. Užívame si to. Verím, že v Olomouci sériu ešte natiahneme a budeme mať peknú zimu. Že si tú krátku zimnú prestávku užijeme na peknom mieste tabuľky," uviedol Schranz.

V utorňajšom dueli v Olomouci ale bude chýbať, pretože dostal štvrtú žltú kartu, znamenajúcu jednozápasový trest. "Bola trochu zbytočná, na polovičke. Trochu to spôsobilo aj to, že sme boli v tej chvíli príliš zatiahnutí, boli sme všade neskoro. Musím priznať, že som bol už trochu frustrovaný. Veril som, že by som Javorka mohol predskočiť, ale zbytočne som ho trafil. Mrzí ma, že nemôžem hrať ďalší zápas, ale to je futbal," dodal Schranz.

Viac o téme: Jaroslav Drobný Ivan Schranz FK Jablonec Dynamo České Budějovice
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články