Hromada v Česku žiaril: VIDEO gólovej parády slovenského futbalistu, ktorá naštartovala Liberec!

Jakub Hromada a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiJakub Hromada a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: profimedia.sk

LIBEREC - Futbalisti Mladej Boleslavi v 13. kole prvej českej ligy prehrali 0:3 v Liberci a ani v treťom zápase pod vedením exreprezentačného trénera Karla Jarolíma nevyhrali. Slovan za druhou výhrou za sebou nasmerovali v prvej polovici Jakub Hromada a vlastným gólom Alexej Tatajev. Konečný výsledok z penalty v záverečnom nastavení stanovil Imad Rondič.

"Sme radi, že sme potvrdili a nadviazali na víťazstvo s Opavou proti kvalitnému celku, ktorý má veľmi dobrých futbalistov a v tabuľke nie je tam, kde by mal byť," povedal na tlačovej konferencii liberecký tréner Pavel Hoftych, ktorý odkoučoval 150. zápas v lige .

Liberec odštartoval skvele a už v šiestej minúte sa ujal vedenia. Rabušic sklepol center na Hromadu, ktorý z hranice šestnástky parádnym halfvolejom prekonal gólmana Markoviča. "Nečakal som, že mi to Rambo sklepne a že budem mať toľko priestoru. Mal som kopu času sa na strelu pripraviť," uviedol Hromada.

Hostia sa snažili vyrovnať, ale Túliova prízemná strela spoza vápna skončila tesne vedľa a Budínského priamy kop z uhla Nguyen vyboxoval.

V 28. minúte Markovič vytiahol Baranovu ranu na roh, z ktorého Severočesi udreli druhýkrát. Kačarabovu hlavičku usmernil do vlastnej siete mladoboleslavský stopér Tatajev. Vzápätí odmietol zníženie hostí Nguyen, ktorý Budínského hlavičku vytesnil nad brvno. Na druhej strane takmer zvýšil vedenie Slovana opäť Hromada, ale Markovič jeho strelu vyrazil nohou na tyč.

V druhej polovici tempo hry opadlo a ani jeden z tímov si dlho nevypracoval väčšiu šancu. Striedajúcemu Peškovi sa po necelej minúte na ihrisku nepodarilo Markoviča prelobovať a rovnako dopadol aj pokus jeho spoluhráča Mosquera.

V 90. minúte aktívneho Peška fauloval vo vápne Mazáň, rozhodkyňa Adámková nariadila penaltu a potvrdila ju aj po zhliadnutí opakovaných záberov na videu. K pokutovému kopu sa postavil striedajúci Rondič a v 24. ligovom štarte sa dočkal prvej trefy.

"Myslím si, že aj v druhom polčase sme boli lepším mančaftom. Mali sme tam niekoľko gólových šancí, súper skôr trmy-vrmy. Pridali sme tretí gól z penalty a zaslúžene vyhrali," konštatoval Hoftych.

Liberec, ktorý má k dobru odložený zápas v Ostrave, potvrdil, že sa mu proti Mladej Boleslavi dlhodobo darí. Od júla 2016 s ňou v lige neprehral deviatykrát za sebou a doma od apríla 2008 dokonca v 14. dueli v rade. V tabuľke patrí Slovanu šieste miesto.

Stredočesi, ktorí v troch zápasoch pod Jarolímovým vedením získali len bod, vonku v najvyššej súťaži od júna nezvíťazili v deviatom zápase po sebe a držia sa na pätnástom mieste tesne nad pásmom zostupu. Od poslednej Opavy, ktorá zohrala o duel menej, delia Mladú Boleslav iba tri body.

"Hráme naivne a ako mužstvo málo agresívne. Vo veľa súbojových situáciách má súper navrch a z toho pramenia nepríjemné situácie pred našou bránkou," vyhlásil Jarolím.

Viac o téme: Slovan Liberec Jakub Hromada Pavel Hoftych FK Mladá Boleslav