Kucka dvakrát zlyhal na Buffonovi, Ronaldo zahodil penaltu, ale aj tak zariadil triumf Juventusu

Juraj Kucka a Matthijs De LigtJuraj Kucka a Matthijs De Ligt Zdroj: profimedia.sk

RÍM - Cristiano Ronaldo zariadil dvoma gólmi jasné víťazstvo Juventusu Turín v sobotňajšom ligovom dueli v Parme 4:0 a obhajca titulu tak na lídra tabuľky AC Miláno stráca už len jeden bod. Turínčania, ktorí sa pokúšajú o desiaty titul v Serii A za sebou, natiahli sériu bez prehry od začiatku sezóny na 13 zápasov. Do 60. minúty hral za domácich Juraj Kucka.

Slovenský reprezentant bol svetlým zjavom slabo hrajúcej Parmy. Dostal sa aj do dvoch šancí, no obe mu zlikvidoval veterán Gianluigi Buffon. V prvom polčase za bezgólového stavu zneškodnil Kuckovu strelu zblízka a po zmene strán zastavil tesne pred bránkovou čiarou už za stavu 0:3 aj jeho pokus ľavačkou z jedenástich metrov. Kucka hral na poste podhrotového hráča a pri striedaní ho za výkon uznanlivo "potľapkal" po ramene tréner Fabio Liverani.

Juventus po slabšom štarte udrel dvakrát v strede prvého polčasu. Skóre otvoril v 23. minúte Dejan Kulusevski, ktorý v minulosti hosťoval v Parme, a o tri minúty neskôr sa po centri Álvara Moratu zavesil do vzduchu Ronaldo a hlavou poslal do siete Parmy druhý pozdrav. Nádej na dobrý výsledok zobral Ronaldo domácim krátko po zmene strán, keď v 48. minúte ľavačkou zasunul loptu do bránky na vzdialenejšiu žrď. Portugalský útočník, ktorý v strede týždňa nepremenil jedenástku s Atalantou Bergamo (1:1), strelil v deviatich zápasoch už 12 gólov a vedie tabuľku strelcov pred desaťgólovými Zlatanom Ibrahimovičom (AC) a Romelom Lukakuom (Inter Miláno).

"Ronaldo sa veľmi hneval, že nedal jedenástku. Našťastie, nebolo veľa času sa tým zaoberať. Hneď dostal šancu znovu ukázať ako miluje strieľať góly," povedal tréner Juventusu Andrea Pirlo podľa agentúry AFP pre DAZN. Juventus je tretí s rovnakým počtom bodov ako druhý Inter, ktorý má rovnako ako AC zápas k dobru.

Špeciálny zápas odohral vererán Buffon, ktorý v drese Parmy vyhral v roku 1999 Taliansky pohár aj Pohár UEFA. "Vždy keď prídem do Parmy, tak cítim nostalgiu. Strávil som tu 10 nezabudnuteľných rokov môjho života a ľudia v Parme budú pre mňa vždy znamenať veľmi veľa," povedal Buffon, ktorý na budúci mesiac oslávi 43. narodeniny.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Juraj Kucka Gianluigi Buffon AC Parma