VIDEO Manchester United rozstrieľal nováčika, Mourinhovci na domácej pôde padli s Leicestrom

Bruno Fernandes a Anthony Martial sa tešia z gólu Bruno Fernandes a Anthony Martial sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Clive Brunskill

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United si v nedeľu hladko poradili s nováčikom z Leedsu 6:2 v 14. kole anglickej Premier League. Naplno bodovali už v šiestom z uplynulých siedmich duelov.

Za víťazstvom nasmeroval zverencov trénera Oleho Gunnara Solskjaera škótsky stredopoliar Scott McTominay, ktorý skóroval dvakrát už v úvodných troch minútach. United sa pripojili ku kanonáde Liverpoolu, ktorý dal v sobotu sedem gólov. V tabuľke im patrí tretia priečka s mankom piatich bodov na "The Reds".

Sheffield United získal v nedeľu svoj druhý bod v sezóne, keď remizoval v Brightone 1:1. Po góle striedajúceho Jaydena Boglea v 63. minúte mohol získať aj všetky tri, hoci hral od 40. minúty bez vylúčeného Johna Lundstrama. No tri minúty pred koncom zabezpečil aspoň bod pre domácich taktiež striedajúci hráč Danny Wellbeck.

Tottenham doma padol s Leicestrom City 0:2, keď na konci prvého polčasu otvoril skóre Jamie Vardy z penalty a v druhom polčase si dal vlastný gól Toby Alderweireld. Liecester poskočil v tabuľke na druhé miesto, Tottenham je po druhej prehre za sebou piaty.

Premier League - 14. kolo:
Manchester United - Leeds United 6:2 (4:1)

Góly: 2. a 3. McTominay, 20. a 70. Fernandes (druhý z 11 m), 37. Lindelöf, 66. James - 42. Cooper, 73. Dallas

Brighton & Hove Albion - Sheffield United 1:1 (0:0)
Góly: 87. Welbeck - 63. Bogle, ČK: 40. Lundstram (Sheffield)

Tottenham Hotspur - Leicester City 0:2 (0:1)
Góly: 45.+4 Vardy (z 11 m), 59. Alderweireld (vlastný)

West Bromwich Albion - Aston Villa 0:3 (0:1)
Góly: 5. a 88. El-Ghazi (druhý z 11 m), 84. Traore, ČK: 36. Livermore (WBA)

Viac o téme: José Mourinho Tottenham Hotspur Jamie Vardy Leicester City FC