VIDEO Dvadsaťročná príprava stála za to: Slovensko s prvou medailou v športovej gymnastike!

Barbora MokošováBarbora Mokošová Zdroj: profimedia.sk

MERSIN - Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová získala bronzovú medailu na bradlách na majstrovstvách Európy žien v tureckom Mersine. Pre Slovensko získala historicky premiérový cenný kov na kontinentálnom šampionáte.

Slovenka nazbierala 13,300 bod., keď za zostavu s obtiažnosťou 5,5 dostala od rozhodcov 7,800 bodu za prevedenie cvičenia. Mokošová predviedla plynulú zostavu bez chýb, pred ňou na pódiu skončili iba dve maďarské reprezentantky s náročnejšou zostavou.

"Dvadsaťročná príprava naozaj stála za to. Chcem sa naozaj poďakovať všetkým, ktorí stáli pri mne. Celému môjmu tímu, bez neho by som tu nebola. Strašne sa teším, máme doma medailu," citovala 23-ročnú Mokošovú RTVS.

Zlato získala víťazka kvalifikácie Zsofia Kovácsová, druhá bola jej krajanka Zoja Székelyová. Až za Slovenkou na štvrtom mieste skončila Rumunka Larisa Iordacheová, ktorá patrí k historicky najúspešnejším gymnastkám na ME.

Viac o téme: Barbora Mokošová