VIDEO Tiger Woods má svojho nasledovníka: So synom (11) hviezdili na exhibičnom turnaji

Tiger Woods so synom Tiger Woods so synom Zdroj: SITA/AP/Phelan M. Ebenhack

ORLANDO - Siedme miesto obsadil niekdajší dlhoročný golfový vládca Tiger Woods s jedenásťročným synom Charliem v exhibičnom turnaji rodinných dvojíc v Orlande, kde pútali najväčšiu pozornosť. Charlie Woods bol najmladším účastníkom v histórii súťaže, ale ukázal, že po víťazovi 15 majorov zdedil veľa z golfového nadania.

Dvojkolovú súťaž PNC Championship ovládli tretí hráč sveta Justin Thomas s otcom Mikom, ktorí pritom boli po prvom dni na delenom šiestom mieste. Dnes sa blysli výkonom 57 rán a s celkovým skóre -25 zvíťazili o jeden úder pred Vijayaom Singhom a jeho synom Qassom. Woodsoví, ktorí boli po prvom kole šiesti spoločne s ďalšími šiestimi dvojicami, zahrali po oba dni zhodne 62 rán. Za víťazným párom zaostali o päť úderov.

"Som ohromne pyšný, ako to tu Charlie zvládol," uviedol po turnaji Tiger Woods. "V prvom rade som otec. Ale je tu súťažný duch, takže chceme s Charliem vyhrať. A tiež byť spolu, konkurencieschopní a opierať sa jeden o druhého. Občas to trafil neuveriteľne," chválil víťaz 82 turnajov na PGA Tour svojho syna po prvom kole.

"To bolo prvýkrát, čo hral Tiger na turnaji a nebol hlavnou hviezdou," vyhlásil írsky golfista Pádraig Harrington, ktorý obsadil so sedemnásťročným synom Patrickom posledné 20. miesto. Turnaja sa zúčastňujú s rodinným príslušníkmi len golfisti, ktorí vyhrali major alebo The Players Championship.

Viac o téme: Tiger Woods Charlie Woods