Federer opäť najobľúbenejší medzi fanúšikmi, Nadal s ocenením za príkladný športový prístup

Roger Federer
Roger Federer

LONDÝN - V hlavných kategóriách tradičnej koncoročnej ankety Asociácie tenisových profesionálov (ATP) získali ocenenia Novak Djokovič, Roger Federer, Rafael Nadal či Frances Tiafoe. Djokovič bol svetovou jednotkou šiestykrát za sebou, čím vyrovnal rekordný zápis Peta Samprasa z rokov 1993-1998.

Srbský tenista v roku 2020 vyhral štyri turnaje vrátane rekordného ôsmeho triumfu na Australian Open. Vo štvorhre skončili na čele rebríčka za tento rok víťazi US Open Mate Pavič a Bruno Soares. Federer, ktorý tento rok hral len na šiestich turnajoch, sa stal osemnástykrát za sebou najobľúbenejším singlistom na základe hlasovania fanúšikov, čím zlepšil vlastný rekord. Z ocenenie Stefana Edberga za príkladný športový prístup sa tretí rok za sebou a štvrtýkrát celkovo tešil Nadal, ktorý získal rekordný trinásty titul na Roland Garros.

Najväčší progres spravil Rus Andrej Rubľov, ktorý sa vyšvihol z 23. na 8. miesto, keď vyhral päť turnajov, najviac zo všetkých hráčov na okruhu. Tiafoe dostal ocenenie Arthura Ashea za humanitárny čin roka a sociálnu aktivitu. Američan zorganizoval aukciu s podpísanými artiklami športovcov a výťažok z nej použil na podporu v boji proti ochoreniu COVID-19.

Nováčikom roka sa stal 17-ročný Španiel Carlos Alcaraz, ktorý vyhral tri challengerové turnaje. Návrat roka predviedol Kanaďan Vasek Pospisil, ktorý sa v roku 2019 podrobil operácii chrbta a klesol na 150. miesto. V tomto roku postúpil dvakrát do finále a poskočil na 61. priečku.
 


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man

DISKUSIA