LA Lakers vykročili za obhajobou majstrovského titulu prehrou: Jednoducho sme nehrali dobre

LeBron James v akciiLeBron James v akcii Zdroj: TASR/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

WASHINGTON - Obhajcovia titulu Los Angeles Lakers prehrali v úvodný deň nového ročníka basketbalovej NBA s mestským rivalom Clippers 109:116. Najlepším strelcom duelu bol Paul George s 33 bodmi víťazného tímu, Lakers nepomohlo ani 22 bodov úradujúceho MVP finále LeBrona Jamesa.

Clippers v predchádzajúcej sezóne sklamali, keď ako favoriti na titul vypadli v 2. kole play off s Denverom 3:4 na zápasy, hoci viedli 3:1. Po rozhodujúcom siedmom zápase sa práve George stal terčom najväčšej kritiky, dal v ňom iba 10 bodov. Na štarte ďalšieho ročníka sa snažil kritikov umlčať, 26 zo svojich 33 bodov dal v druhom polčase. "Dostal som sa do dobrého rytmu. Strieľal som, keď to bolo možné, a bol som ako v ohni," vyhlásil George podľa agentúry AFP.

Úradujúci šampióni ťahali za kratší koniec už od úvodu, keď prvú štvrtinu prehrali o dvadsať bodov 19:39. Pred zápasom sa konala tradičná ceremónia odovzdávania majstrovských prsteňov, no pre pandémiu koronavírusu musela byť bez divákov. Tréner Lakers Frank Vogel si nemyslí, že jeho zverenci nastúpili na zápas nesústredene: "Myslím si, že sme rýchlo dokázali prepnúť myseľ na zápas, len sme jednoducho v prvej štvrtine nehrali dobre."

Brooklyn si poradil s Golden State 125:99. V jeho drese sa po jeden a pol roku predstavil na palubovke dvojnásobný najužitočnejší hráč finále play off Kevin Durant a prispel 22 bodmi. Ešte o štyri viac dal jeho spoluhráč Kyrie Irving a stal sa najlepším strelcom duelu. Za Warriors, ktorí nastúpili na súťažné stretnutie po viac ako deviatich mesiacoch, nazbieral najviac bodov Stephen Curry, pripísal si double double za 20 bodov a 10 asistencií.

Durant čakal na návrat do súťažného diania 561 dní. Predtým sa predstavil ešte vo finále NBA v júni 2019, keď si obliekal práve dres Golden State. "Nemôžem povedať, že vo mne neboli emócie. Hralo sa veľmi intenzívne, bolo to dobré predstavenie na úvod sezóny," povedal Durant po svojej premiére v drese Brooklynu.

Dvojnásobný šampión NBA sa vrátil po roztrhnutí achilovky, čo je najobávanejšie zranenie basketbalistu. Zatiaľ však nevidno, že by jeho výkonnosť mohla utrpieť. "Jeho hra je desivá pre ostatné tímy. Nespozoroval som žiaden rozdiel medzi ním pred 18 mesiacmi a teraz," vzdal kompliment svojmu bývalému zverencovi tréner Golden State Steve Kerr. Nový tréner Brooklynu Steve Nash je však opatrný. "Vyzeral úžasne a rovnako tak aj hral. Nechceme však na neho naložiť priveľký tlak, keď nehral 18 mesiacov. Dostane priestor si vydýchnuť," povedal bývalý elitný stredný rozohrávač, ktorý debutoval na pozícii hlavného kouča.