VIDEO Prvých desať minút sme boli dobrí: Hlasy Slovákov po debakli od Česka

Šimon Nemec bojuje o puk s Adamom RaškomŠimon Nemec bojuje o puk s Adamom Raškom Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Česká hokejová dvadsiatka deklasovala v jedinom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta v Edmontone Slovensko 6:0. Hlasy po zápase (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Róbert Petrovický, tréner SR 20: "Začiatok sme mali pomerne dobrý. Vytvorili sme si šance, ktoré sme nevyužili, čo bola škoda. Mužstvu by to pomohlo. Od druhej polovice prvej tretiny bol súper efektívnejší a využil príležitosti, ktoré mal. Do kabíny sa nám išlo ťažko po krutejšom výsledku. Chceli sme pracovať na prvom góle, aby sme ho dali, ale druhá tretina nám príliš nevyšla. Mali sme síce dve, tri príležitosti, ale bez efektu. Navyše hra bola kúskovaná a museli sme viac brániť, ako prechádzať do útoku. Treba si zápas ešte raz pozrieť a prediskutovať, aké dobré veci sme urobili a čo musíme zlepšiť smerom k prvému ostrému duelu na šampionáte."

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Prvých desať minút sme hrali dobrý hokej. Korčuľovali sme, stíhali sme s nimi. Potom sme začali byť nedisciplinovaní. V ten moment sa pre nás zápas skončil."

Michal Mrázik, útočník SR: "Prvých desať minút sme boli dobrí. Po nich sme začali zbytočne a hlúpo faulovať. Je vždy ťažké hrať zápas s vysokým počtom oslabení, ktoré stoja veľa síl. Nechcem povedať, že sme odišli fyzicky, pretože na zápas sme boli dobre pripravení aj psychicky. Oslabenia a najmä prvá tretina však duel zlomili. My sme hrali dobrý hokej, oni dávali góly. To nás položilo. Treba však dodať, že brankári, Samo aj Šimon, nás ešte viackrát podržali. Musíme zlepšiť prístup k hre."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Slovensko Česko Róbert Petrovický
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy