VIDEO Veľká strata pre domáci výber: Kanada pred šampionátom zrejme prišla o svojho kapitána

Kirby Dach sa zranil v prípravnom zápase s RuskomKirby Dach sa zranil v prípravnom zápase s Ruskom Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Kapitán kanadskej hokejovej dvadsiatky Kirby Dach musel odstúpiť zo stredajšieho prípravného duelu s Ruskom (1:0) a o jeho štarte na majstrovstvách sveta v Edmontone rozhodne až ďalšie vyšetrenie. Devätnásťročný útočník Chicaga si po kolízii s Iljom Safonovom v 48. minúte pravdepodobne poranil pravú ruku.

"Bude musieť ísť na röntgen a potom budeme vedieť viac," povedal tréner Kanady André Tourigny. Dach je hráčom, ktorý má zo všetkých účastníkov "bubliny" v Edmontone najviac skúsenosti z NHL. Za Blackhawks, ktorí si ho vlani vybrali ako trojku draftu, zohral v základnej časti 64 zápasov a pripísal si 23 bodov za osem gólov a 15 asistencií. V deviatich dueloch play off pridal gól a päť prihrávok.

"Je to výnimočný hráč a veľmi dôležitý v kabíne. Vždy, keď vidíte, že sa niekomu stane niečo podobné, nie je to príjemné. Dúfam, že to s ním bude dobré, ale uvidíme," vyhlásil kanadský obranca Jamie Drysdale.

Viac o téme: Rusko 20 Kanada Kirby Dach
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články