Slovákom naložili šesť kusov: Česi oznámili finálnu nomináciu na MS juniorov

Gólová radosť hokejistov Česka Gólová radosť hokejistov Česka Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Z nominácie českej hokejovej dvadsiatky vypadli pri konečnom zúžení tímu pre majstrovstvá sveta v Edmontone útočníci Ondřej Pšenička z Waterloo (USHL) a Matěj Toman s obrancom Danielom Poizlom z Litoměříc.

V dvadsaťpäťčlennom kádri zostalo desať hráčov, ktorí reprezentovali pred rokom na domácom juniorskom šampionáte v Ostrave a Třinci. Zverenci trénera Karla Mlejnka vstúpia do turnaja v sobotu o 20:00 SEČ proti Švédsku. Na finálnej súpiske pre šampionát figurujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Pšenička, Toman a Poizl odletia hneď v piatok, kedy začne turnaj v aréne Rogers Place úvodnými zápasmi, späť do Českej republiky.

"Po prípravnom zápase so Slovenskom prešli hráči na hoteli zdravotnou prehliadkou. Po konzultácii s kolegami som potom ráno v kabíne oznámil finálnuj nomináciu. Vybrali sme 25 hráčov, ktorí majú podľa nášho názoru aktuálne najlepšiu športovú formu," komentoval Mlejnek zúženie kádra v tlačovej správe. Skúsenosti z minulých MS v Česku majú brankári Nick Malík a Lukáš Pařík, obrancovia Martin Has, Karel Klikorka, Šimon Kubíček a Radek Kučeřík a útočníci Jan Myšák, Jaromír Pytlík, Adam Raška a Michal Teplý.

Medzi debutantmi sú naopak sedemnásťroční obrancovia David Jiříček a Stanislav Svozil. V českom výbere je tiež celkom deväť hráčov, ktorí boli draftovaní v NHL. Najvyššie si vybral tento rok Montreal v druhom kole na 48. mieste kapitána Myšáka. Tento rok sa dočkali tiež Pytlík (New Jersey; 99. pozícia), gólman Jan Bednář (Detroit; 107.), obranca Michael Krutil (Chicago; 110.) a ďalšie útočníci Pavel Novák (Minnesota; 146.) a Adam Raška (San Jose; 201.). Už vlani boli draftovaní Pařík (Los Angeles; 87.), útočník Michal Teplý (Chicago; 105.) a obranca Martin has (Washington; 153). Celý tím má po dnešnom tréningu na programe spoločnú štedrovečernú večeru, v piatok potom ešte jeden tréning na ľade. V skupinovej fáze sa zverenci trénera Mlejnka stretnú ešte s Ruskom, USA a Rakúskom, pričom do štvrťfinále postúpia najlepšie štyri mužstvá.

Nominácia českej reprezentácie na hokejové MSJ v Edmontone:

Brankári: Nick Malík (Frýdek-Místek), Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou)

obrancovia: Michael Krutil, Šimon Kubíček (obaja Litoměřice), Martin Has (Benátky nad Jizerou), David Jiříček (Plzeň), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Přerov), Jiří Suhrada (Zlín), Stanislav Svozil (Kometa Brno )

útočníci: Filip Koffer, Martin Lang, Pavel Novák, Filip Přikryl, Jaromír Pytlík, Michal Teplý (všetci Litoměřice), Adam Najman, Jakub Rychlovský (obaja Liberec), Martin Beránek (České Budějovice), Michal Gut (Sokolov), Jan Myšák ( Litvínov), Adam Raška (Frýdek-Místek), David Vitouch (Sparta Praha), Radek Mužík (Lulea/Švéd.).

Viac o téme: Česko Karel Mlejnek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články