Tréner Petrovický definitívne uzavrel nomináciu: Z kanadskej bubliny vyradil päť hráčov

Brankár Šimon Latkóczy v zápase s Českom
Brankár Šimon Latkóczy v zápase s Českom

EDMONTON - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Róbert Petrovický vyradil pred štartom MS v tejto vekovej kategórii päť hokejistov. Na konečný 25-členný zoznam sa nezmestili brankár Patrik Kozel, obrancovia Matúš Hlaváč a Šimon Groch a útočníci Michael Drábek a Róbert Bačo.

Tréneri mali záverečnú nomináciu oznámiť pôvodne už 23. decembra po prípravnom zápase s Českom, v ktorom slovenskí juniori podľahli 0:6. Po dueli si však vzali viac času na premyslenie a rozhodnutie oznámili až 24. decembra dopoludnia edmontonského času. "Dúfali sme, že každý jeden z hráčov, ktorí tu s nami boli, sa zapojí do hry. Situáciu nám však skomplikovalo zredukovanie počtu prípravných duelov z dvoch na jeden. Na stretnutie s Čechmi sme zostavu upravili. Chlapci vedeli, že do zápasu nemôžu zasiahnuť všetci. Aj preto bolo rozhodnutie veľmi ťažké," povedal pre portál hockeyslovakia.sk tréner Petrovický.

Pätica hokejistov, ktorá sa nedostala do záverečnej nominácie, musela opustiť "bublinu" v dejisku MS v popoludňajších hodinách a následne odletieť domov. Na 25-člennú slovenskú súpisku tak tréneri vo štvrtok zapísali troch brankárov, osem obrancov a štrnásť útočníkov.

Slováci odštartujú svoju púť na šampionáte v piatok 25. decembra o 20.00 SEČ proti Švajčiarsku, z nedele na pondelok 28. decembra presne o polnoci nastúpia proti Kanade. V noci na utorok od 3.30 narazia na Nemcov a v stredu 30. decembra o 20.00 uzavrú boje v A-skupine proti Fínsku. Do štvrťfinále postúpia z každého zoskupenia tímy na prvom až štvrtom mieste. Štvrťfinálové duely v edmontonskej aréne Rogers Place sú na programe v sobotu 2. januára, semifinálové o dva dni neskôr a medailové 5. januára.

NOMINÁCIA SR NA MS:

Brankári: Samuel Hlavaj (Sherbrooke Phoenix/Kan.), Šimon Latkóczy (HK Dukla Trenčín), Eugen Rabčan (HC '05 Banská Bystrica, Winnipeg Ice/Kan.)

Obrancovia: Oliver Turan (HC 07 Detva), Andrej Golian (HC 07 Detva, Tri-City Americans/Kan.), Dávid Mudrák (HC Košice, Oshava Generals/Kan.), Šimon Nemec (HK Nitra), Šimon Bečár, Marko Stacha (HK Dukla Trenčín), Samuel Kňažko (TPS Turku), Rayen Petrovický (TuTo Turku)

Útočníci: Dominik Sojka (HC '05 Banská Bystrica), Roman Faith (Bratislava Capitals), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Juraj Eliaš (HC Košice), Filip Mešár (HK Poprad), Martin Chromiak (Kingston Frontenacs/Kan.), Maroš Jedlička, Jakub Kolenič (obaja HKM Zvolen), Juraj Slafkovský (TPS Turku), Simon Jellúš (Karlskrona/Švéd.), Michal Mrázik (Linköping/Švéd.), Oleksij Myklucha (Rouyn-Noranda Huskies/Kan.), Matej Kašlík (Chicoutimi Saguenéens/Kan.), Artur Turanský (Wilkes-Barre/Scranton Knights/USA)

ZLOŽENIE SKUPÍN
A-SKUPINA: Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Nemecko
B-SKUPINA: Rusko, Švédsko, USA, Česko, Rakúsko
      
PROGRAM SR 20 NA MSJ 2021
piatok 25. decembra o 20.00 (SEČ): Švajčiarsko – Slovensko
nedeľa 27. decembra o 24.00 (SEČ): Slovensko – Kanada
utorok 29. decembra o 3.30 (SEČ): Slovensko – Nemecko
streda 30. decembra o 20.00 (SEČ): Fínsko - Slovensko


Tagy: Róbert Petrovický Matúš Hlaváč Patrik Kozel Šimon Groch Michael Drábek Róbert Bačo

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press; Video: Hockeyslovakia

DISKUSIA