VIDEO Neuveriteľná kuriozita v zápase Sparty: Podobný moment ste zrejme nikdy nevideli!

Liberec dostal doslova darovanú penaltu
Liberec dostal doslova darovanú penaltu

PRAHA - Veľké emócie vzbudilo rozhodnutie rozhodcu Emanuela Marka v stretnutí 14. kola prvej futbalovej ligy medzi Spartou a Libercom (1:1). Za bezgólového stavu odpískal v prospech Slovana kontroverznú penaltu, pretože Sparťan Michal Sáček vzal zranenému brankárovi Florinovi Nitovi loptu z rúk počas neprerušenej hry.

Podľa predsedu pravidlovej komisie Futbalovej asociácie ČR a člena komisie rozhodcov Jiřího Kureša bol pokutový kop odpískaný správne, v duchu hry ale necitlivo. Situácia nastala v 29. minúte, keď hosťujúci stredopoliar Jakub Pešek zasiahol prudkou strelou Nitu do tváre. Rumunský gólman chytil loptu a vzápätí sa zvalil na trávnik. Rozhodca Marek prerušil hru až o viac ako 10 sekúnd neskôr, Sáček však medzitým vzal Nitovi loptu. Z penalty následne Kamso Mara poslal Severočechov do vedenia.

"Čisto podľa pravidiel bol pokutový kop v prospech hosťujúceho tímu nariadený správne, pretože domáci hráč sa v neprerušenej hre dotkol lopty vo vlastnom pokutovom území rukou. V duchu hry však situácia bola posúdená necitlivo. Rozhodca mal rýchlejšie skontrolovať stav otraseného brankára a vzápätí hru prerušiť," uviedol pre médiá Kureš. Sáček predtým nič také nezažil. "Videl som, ako Florin dostal ranu do hlavy a ležal na zemi, loptu mal pred tvárou. Pýtal som sa ho, či mu niečo je, neodpovedal. Tak som dal loptu nabok a bola z toho penalta," povedal pre klubový web. Vo chvíli, keď vzal Nitovi loptu, si neuvedomil, že sa hra stále neprerušila.

Vo chvíli, keď vzal Nitovi loptu, si neuvedomil, že sa hra stále neprerušila. "Presne tak, ani som nevnímal rozhodcu, snažil som sa hlavne zistiť, či je spoluhráč v poriadku, či nemá zapadnutý jazyk. Každopádne moja chyba," vyhlásil bývalý český reprezentant do 21 rokov.

Tréner letenského celku Václav Kotal jeho reakciu chápal. "Ak hráč vidí, že zranený spoluhráč leží, tak to nebol žiadny úmysel hrať s loptou. Prvá reakcia je na zranenie spoluhráčov. Z tohto pohľadu mu ťažko môžem niečo vyčítať. Rozhodujúce by bolo, keby rozhodca hneď pískol, keď vidí, že gólman leží vo vápne. Nemá cenu to príliš rozoberať, body nám to už nevráti," uviedol Kotal na tlačovej videokonferencii.

Podľa libereckého kouča Pavla Hoftycha mal Sáček vyriešiť situáciu inak. "Lacná penalta pre nás. Môžem mať rôzne pocity. Myslím si, že lopta sa dá vždy zakopnúť domácim hráčom. Vidím to tak, že tam bol dostatok času pre hráčov Sparty vyhodnotiť to inak," konštatoval Hoftych.


Tagy: AC Sparta Praha FC Slovan Liberec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia; Video: Youtube O2 TV Sport

DISKUSIA