VIDEO Arsenal v londýnskom derby ukončil čiernu sériu, Vardy mal posledné slovo v šlágri s United

Frustrovaný Tammy Abrahám po prehre ChelseaFrustrovaný Tammy Abrahám po prehre Chelsea Zdroj: SITA/AP - Julian Finney

MANCHESTER - Futbalisti Arsenalu Londýn pretrhli v anglickej Premier League šnúru ôsmich zápasov bez víťazstva. V sobotňajšom londýnskom derby zdolali na domácom ihrisku FC Chelsea 3:1. Hostia po prehre spadli v neúplnej tabuľke na 6. miesto, Arsenal poskočil na 14. pozíciu.

Arsenal sa v lige naposledy tešil z triumfu 1. novembra, keď zdolal na Old Trafforde futbalistov Manchestru United 1:0. Zverenci Mikela Artetu pritom nemali pred zápasom ideálnu pozíciu. Pred zápasom klub informoval, že obranca Gabriel nastúpil do karantény, pretože bol v kontakte s človekom s pozitívnym testom na koronavírus. Dobre sa necítili ani David Luiz a Willian, obaja však nedávno mali podľa klubu negatívny test. Do zápasu však nastúpiť nemohli a podľa informácií z tábora "kanonierov" budú ich stav naďalej monitorovať. Ľahšie zranenie trápilo aj kapitána Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý zostal na lavičke náhradníkov.

Mason Mount a Pablo Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Julian Finney

Prvú šancu mali hostia po priamom kope, ale Mason Mount opečiatkoval iba žrď. V 35. minúte premenil penaltu Alexandre Lacazette a Arsenal viedol. Minútu pred koncom polčasu Granit Xhaka z priameho kopu zvýšil na 2:0. Po prestávke strelil lišiacky tretí gól Bukayo Saka a Arsenal mal potom aj ďalšie šance. Záver však hostia dokázali zdramatizovať, keď v 85. minúte Tammy Abraham znížil na 1:3. V nadstavenom čase potom Jorginho kopal penaltu, Bernd Leno ju však zneškodnil a "kanonieri" mohli oslavovať.

Šláger sa hral aj na ihrisku Leicestru City, ktorý remizoval s Manchestrom United 2:2. Gólový účet stretnutia otvoril v 23. minúte Marcus Rashford. Z pravej strany vystrelil pozdĺž pokutového územia stredopoliar Daniel James, k lopte sa vzápätí dostal Bruno Fernandes, ktorý ľahkým dotykom zmenil trajektóriu lopty a poslal ju do pokutového územia. Útočník hostí vzápätí nedal brankárovi Kasperovi Schmeichelovi šancu. Domáci vyrovnali v 31. minúte, keď Harvey Barnes prekonal ľavačkou Davida de Geu strelou k ľavej žrdi. Po prestávke vrátil hosťom vedenie Bruno Fernandes, ale posledné slovo mal domáci Jamie Vardy, ktorý päť minút pred koncom upravil dvanástym gólom v sezóne na konečných 2:2.

James Maddison a Scott Galéria fotiek (9) Zdroj: profimedia.sk

V ďalšom dueli zdolala Aston Villa na domácom trávniku Crystal Palace 3:0. Hostia hrali celý druhý polčas presilovku, pretože na konci prvej 45-minútovky išiel predčasne pod sprchy Tyrone Mings. Domáci však aj napriek tomu dali ešte dva góly. Fulham doma remizoval so Southamptonom 0:0, slovenský brankár Marek Rodák sedel celý zápas na lavičke domáceho tímu.

Newcastle United v bránke bez slovenského reprezentanta Martina Dúbravku prehral na pôde Manchestru City 0:2. Everton zvíťazil na ihrisku Sheffieldu United 1:0 a v tabuľke sa dostal na druhé miesto o bod pred Leicester.

Manchester City - Newcastle United 2:0 (1:0)
Góly: 14. Gündogan, 55. Torres

Sheffield United - FC Everton 0:1 (0:0)
Gól: 80. Sigurdsson

Arsenal Londýn - Chelsea Londýn 3:1 (1:0)
Góly: 35. Lacazette (z 11 m), 44. Xhaka, 56. Saka - 85. Abraham

Aston Villa - Crystal Palace 3:0 (1:0)
Góly: 5. Traoré, 66. Hause, 76. El Ghazi, ČK: 45. Mings (Aston Villa)