iClinic Bratislava Capitals na ľade maďarského lídra tuho bojoval: Drámu rozhodol úplný záver!

Peter Draisaitl a Dušan PašekPeter Draisaitl a Dušan Pašek Zdroj: TASR - Jakub Kotian

SZÉKESFEHERVÁR - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v sobotňajšom zápase Ice Hockey League na ľade lídra tabuľky Fehérvár AV19 2:4.

O prehre Bratislavčanov sa rozhodlo už v prvej tretine. Domáci v nej strelili tri góly, prvé dva v priebehu 12 sekúnd. Úspešnými strelcami boli Kuralt a Erdely. V závere úvodného dejstva pridal tretí presný zásah Feherváru Kahkonen. Bratislavčania vďaka Higgsovi a Fortierovi znížili na 2:3, no päť minút pred koncom Bartalis spečatil triumf domácich.

Hydro Fehérvár AV19 - iClinic Bratislava Capitals 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Kuralt (Hari, Hargrove), 15. Erdely (Bartalis, Caruso), 20. Kahkonen (Geiger, Sarpatki), 55. Bartalis (D. Szabo, Campbell) – 39. Higgs (Fortier, Šedivý), 49. Fortier (Šedivý, Lapšanský). Rozhodovali: Rencz, Soós – Muzsik, Váczi, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Hydro Fehérvár AV19: Janus – Campbell, B. Szabo, Horvath, Caruso, D. Szabo, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Bartalis, Erdely – Szita, Kahkonen, Mihaly – Sarpatki, Kovacs

iClinic Bratislava Capitals: Baroš (21. Hamerlík) – Culkin, Guimond, Šedivý, Bohunický, Romančík – Čajkovič, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Lapšanský – Fortier, Higgs, Hudec – Bezák, Buc, Lipiansky