Čajkovský pri cennom triumfe Dinama nad Petrohradom, Sexton hetrikom zariadil triumf Jekaterinburgu

Michal Čajkovský so spoluhráčmi oslavuje gól moskovského DinamaMichal Čajkovský so spoluhráčmi oslavuje gól moskovského Dinama Zdroj: profimedia.sk

MOSKVA - Hráči Dinama Moskva zvíťazili v sobotňajšom šlágri Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad SKA Petrohrad 2:1 po predĺžení. V zostave domácich nechýbal slovenský obranca Michal Čajkovský.

Jeho krajan Libor Hudáček nefiguroval v zostave Nižnekamska na ľade Jekaterinburgu, Avtomobilist zvíťazil 3:0 vďaka hetriku Dana Sextona. Nižnekamsk utrpel ôsmu prehru za sebou a je na chvoste tabuľky Východnej konferencie.

V ďalšom zápase prehral Sibir Novosibirsk na domácom ľade so Salavatom Julajev Ufa 1:3 a hráči Barysu Nur-Sultan zdolali Amur Chabarovsk 5:2.

Spartak Moskva zvíťazil v Omsku 3:2 po predĺžení, slovenský brankár Július Hudáček sedel celý zápas na lavičke náhradníkov tímu z ruskej metropoly.

Avangard Omsk – Spartak Moskva 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 7. Jakupov, 18. Chochlačov - 33. Serikov, 40. Hanzl, 61. Radil

Červená hviezda Kchun-lun - Traktor Čeľabinsk 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Góly: 5. Leščenko, 5. Foo, 54. Mozík, 60. Lazarev - 34. Sedlák, 39. Kravcov, 45. Pilut

Dinamo Minsk – Dinamo Riga 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 2. a 61. Menell, 19. Kogalev – 23. Zyrianov, 41. Paršin

Dinamo Moskva - SKA Petrohrad 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 38. Kagarlickij, 63. Šipačov – 40. Belov

Avtomobilist Jekaterinburg - Neftechimik Nižnekamsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 39., 57. a 60. Sexton

Barys Nur-Sultan – Amur Chabarovsk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 6. a 58. Lilja, 39. Frattin, 41. Valk, 53. Asetov - 25. Jordán, 59. Mašín

Sibir Novosibirsk - Salavat Julajev Ufa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Puustinen - 35. a 56. Granlund, 7. Koledov

Jokerit Helsinki – Severstaľ Čerepovec 4:3 pp a sn (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Sklenička, 6. Savinainen, 9. Haapala, rozhodujúci sn Joensuu – 14. Geraskin, 19. Petunin, 44. Vovčenko

Viac o téme: Dinamo Moskva Avtomobilist Jekaterinburg Michal Čajkovský Dan Sexton