Vettel považuje za moment roka Grosjeanovo prežitie: Bol na pokraji katastrofy

Romain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancamiRomain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancami Zdroj: SITA/AP - Kamran Jebreili

BERLÍN - Štvornásobný majster sveta motoristickej formuly 1 Sebastian Vettel z Nemecka považuje vyviaznutie Romaina Grosjeana z ťažkej havárie na Veľkej cene Bahrajnu bez väčších následkov za moment roku. Francúzsky jazdec unikol počas novembrových pretekov z horiaceho monopostu bez výraznejších zranení.

"Ako mohol prežiť takú haváriu je pre mňa záhadou. Bol na pokraji katastrofy," počudoval sa nemecký jazdec v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. "To, že je stále s nami a nažive, to je pre mňa moment roku."

Čerstvá posila tímu Aston Martin je presvedčená, že z havárie sa dá poučiť. "Iba pár rokov dozadu by tento incident mal horší výsledok. Teraz by mohol priniesť do seriálu ďalšie vylepšenie. Už pár dní po nehode sa objavili nápady, ako by sa dalo v takej situácii lepšie vyhnúť ohňu. Každý si však musí uvedomiť, že pri takej rýchlosti, akou jazdíme, tu bude vždy riziko," pripomenul Vettel. Informovala agentúra DPA.

Viac o téme: Sebastian Vettel Romain Grosjean
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Kamran Jebreili
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články