Vlani rozplakal Melbourne, teraz hlási návrat: VIDEO Murrayho cesta si zaslúži úctu a uznanie

Andy Murray
Andy Murray

MELBOURNE - Britský tenista Andy Murray získal divokú kartu pre štart na Australian Open, ktoré sa v budúcom roku bude kvôli opatreniam v súvislosti s pandémiou koronavírusu hrať v neskoršom februárovom termíne. V Melbourne sa tak predstaví dva roky potom, čo sa emotívne rozlúčil v obavách, že ho dlhodobé problémy s bedrovým kĺbom donútia ukončiť kariéru.

Vo februári 2019 podstúpil ďalšiu operáciu a dokázal sa na kurty vrátiť. O sedem mesiacov neskôr vyhral turnaj v Antverpách a získal prvý titul od roku 2017. Tento rok ovplyvnený koronapauzou ale opäť kvôli problémom s bedrom takmer celý vynechal a odohral len sedem zápasov.

"Vítame Andyho späť v Melbourne s otvorenou náručou," povedal riaditeľ Australian Open Craig Tiley. "Jeho rozlúčka bola dosť emotívna a vidieť ho späť, potom čo podstúpil náročnú operáciu, dokázal sa dať dohromady a vrátil sa na okruh, to bude jeden z vrcholov Australian Open 2021," uviedol na adresu päťnásobného finalistu z Melbourne.

Trojnásobný grandslamový šampión a bývalý prvý hráč sveta, ktorý sa vinou zdravotných problémov prepadol v rebríčku na aktuálne 122. miesto, získal divokú kartu aj na januárový turnaj v Delray Beach, kde začne sezónu.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark Baker; Video: YouTube/Australian Open TV

DISKUSIA