Dinamo v moskovskom derby rozbilo Spartak: Čajkovský zahviezdil, Hudáček musel striedať

Gólová radosť Michala ČajkovskéhoGólová radosť Michala Čajkovského Zdroj: Profimedia

MOSKVA – Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský sa gólom a asistenciou podieľal na hladkom víťazstve 6:0 Dinama Moskva v mestskom derby so Spartakom v pondelkovom súboji KHL. Čajkovský najprv v 6. minúte prihral na úvodný gól českému útočníkovi Dmitrijovi Jaškinovi a v poslednej minúte prvej tretiny sám zvýšil na 4:0.

V drese Spartaka sa predstavil v bránke Július Hudáček, no tréner ho vystriedal už v 7. minúte po druhom góle. Zvyšné štyri tak dostal jeho náhradník Alexander Truškov. Do kanadského bodovania sa zapísal aj slovenský útočník Adam Liška, ktorý si pripísal dve asistencie za Čerepovec. Severstaľ zvíťazil doma hladko nad Nižnekamskom v zostave aj s Liborom Hudáčkom 7:2.

Avangard Omsk zvíťazil nad Traktorom Čeľabinsk 5:3. V tabuľke tímov z východu im patrí 2. priečka, Traktor nebodoval v druhom stretnutí za sebou a je štvrtý. V ďalšom zápase popredných mužstiev Východnej konferencie zdolali hráči Ufy Magnitogorsk 4:2 a svojho súpera preskočili v tabuľke na 3. miesto. Barys Nursultan prehral na vlastnom ľade so Sibirom Novosibirsk 1:3.

KHL - sumáre:
Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 13. a 56. Sekáč, 26. Kostin, 36. Jemelin, 58. Semionov - 39. Kosov, 48. Byvaľcev, 53. Kravcov

Avtomobilist Jekaterinburg - Amur Chabarovsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 9. a 45. Makejev, 47. Holland

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Góly: 2. Platt, 8. Naumenkov, 46. Žarkov, 58. Kadejkin - 15. Čibisov, 38. Potechin

Barys Nursultan - Sibir Novosibirsk 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Frattin - 32. Gurkin, 41. Sajustov, 60. Ruohomaa

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Góly: 6. a 53. Morozov (pri oboch asistoval LIŠKA), 1. Berglund, 16. Kodola, 35. Vovčenko, 47. Alexejev, 58. Provolnev - 3. Vorobiov, 16. McMillan

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Čechovič, 18. Žafiarov, 57. Marin - 2. a 23. Rih. Bukarts

Jokerit Helsinki - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 59. a 62. Haapala, 17. Schroeder, 39. Savinainen - 18. Lander, 24. Kajumov, 42. Pulkkinen

HK Soči - SKA Petrohrad 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 55. Petkov - 42., 54. a 56. Kuzmenko, 25. Ciciura

Spartak Moskva - Dinamo Moskva 0:6 (0:4, 0:2, 0:0)
Góly: 6., 17. a 24. Jaškin (pri prvom asistoval ČAJKOVSKÝ), 7. Mironov, 20. ČAJKOVSKÝ, 27. Šipačov

Viac o téme: Avangard Omsk Traktor Čeľjabinsk