Smolný zápas pre Capitals! Vyrovnaný duel s Viedňou nedokázali uhrať, prehrali len o gól

Hráči Viedeň Capitals sa radujú z gólu do siete Bratislava CapitalsHráči Viedeň Capitals sa radujú z gólu do siete Bratislava Capitals Zdroj: Facebook/EV spusu Vienna Capitals

VIEDEŇ - Hokejisti Bratislava Capitals prehrali v 29. kole IHL na ľade Viedeň Capitals 2:3. Po 24 odohraných zápasoch sú s 29 bodmi na 9. mieste tabuľky.

Prvá tretina priniesla opatrnejší hokej s dôrazom na defenzívu. Lepší štart mali domáci, ktorých už v 2. minúte poslal do vedenia Richter. Druhá časť priniesla zaujímavejší hokej s viacerými šancami na oboch stranách. Jej úvod však opäť vyznel pre domácich, ktorí viedli 2:0 po zásahu Walla. Až v jej závere sa dostali k slovu hostia, ktorí tri sekundy pred druhou sirénou využili presilovku zásluhou Bubelu - 2:1. Na hre bratislavského tímu bola v tretej tretine vidieť snaha o vyrovnanie, no obrana domácich predstavovala veľkú prekážku. Dôležitý gól na 3:1 strelil v 51. minúte Nissner a na víťazstve domácich už napokon nič nezmenila ani pohotová gólová reakcia Ahla - 3:2.

IHL, 29. kolo:
Viedeň Capitals - Bratislava Capitals 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 2. Richter (Kittlinger), 24. Wall (Loney, Vause), 51. Nissner (Loney, Wukovits) - 40. Bubela (Čajkovič), 53. Ahl (Hults, Culkin). Rozhodovali: Ofner, Sternat – Bärnthaler, Kaspar, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Viedeň Capitals: Pickard - Flemming, Wall, Leduc, Piff, Peter, Fischer, Bauer, Hackl  - Loney, Vause, Wukovits - Hartl, Nissner, Richter - Kittinger, Grosslercher, Artner - Preiser, Antal, Cijan
Bratislava Capitals: Baroš - Culkin, Bohunický, L. Ďurkech, Guimond, Romančík, Šedivý - Čajkovič, Hults, Ahl - Miklík, Bubela, Lapšanský - Fortier, Higgs, Hudec - Bezák, Buc, Lipiansky