V januári sa bude rozhodovať o dejisku hokejových MS 2021: Fasel sa stretne s Lukašenkom

Rene Fasel
Rene Fasel

MINSK - Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel sa v januári stretne s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Spolu chcú prediskutovať prípravy na majstrovstvá sveta 2021.

Svetový šampionát by sa mal konať od 21. mája do 6. júna v Minsku a Rige. Lotyšský premiér Krisjanis Karinš v auguste vyhlásil, že si nevie predstaviť organizáciu MS spolu s Bieloruskom pre rozsiahle politické protesty a obvinenia z porušovania ľudských práv v krajine. "Prídem do Bieloruska po 7. januári. Návšteva je naplánovaná a uskutoční sa, tým som si stopercentne istý. Stretnem sa s Alexandrom Lukašenkom a prediskutujeme súčasnú situáciu. Urobíme všetko pre to, aby sa svetový šampionát konal v Minsku," citoval Fasela portál ria.ru.

Viceprezident IIHF Kalervo Kummola si však myslí, že šampionát sa v Minsku neuskutoční. "Prezident IIHF by mal pánovi Lukašenkovi povedať pravdu. Hrať v Bielorusku momentálne nie je možné, aj keď sa im to samozrejme nebude páčiť," citoval Kummolu portál iltalehti.fi. Podľa funkcionára však je nemožné, aby Lotyšsko zorganizovalo celé MS: "Majú len jednu halu, v ktorej je možné usporiadať šampionát. Ale Lotyši oznámili, že sú pripravení na futbalovom štadióne postaviť dočasné klzisko pre 6000 divákov. Ak bude situácia s koronavírusom v Európe naďalej zložitá, jednou z možností je hrať na MS bez divákov. Dúfajme, že budeme môcť hrať aspoň s polovicou divákov. 'Bublinu' zatiaľ nepovažujem za možnosť číslo jeden."

Prezident IIHF mal spolu s generálnym sekretárom Horstom Lichtnerom absolvovať plánované stretnutie s Lukašenkom už na začiatku decembra, obaja funkcionári však napokon museli cestu odložiť pre pozitívne testy na koronavírus.


Tagy: Alexander Lukašenko René Fasel

Zdroj:
TASR
Foto:
iihf.com

DISKUSIA