VIDEO Vlhová po boji spokojná s druhou jazdou: V červenom drese odo mňa každý očakáva víťazstvo

Výborné druhé kolo Petre Vlhovej napokon na pódium nestačiloVýborné druhé kolo Petre Vlhovej napokon na pódium nestačilo Zdroj: TASR - Martin Baumann

SEMMERING - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára. V Semmeringu zaostala o 1,36 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá dosiahla premiérový triumf v pretekoch SP. Druhá bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,11 s), tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,57 s).

Dvadsaťsedemročná Gisinová si prvé víťazstvo pripísala pri jubilejnom desiatom pódiovom umiestnení. Prerušila hegemóniu Vlhovej a Shiffrinovej v tejto disciplíne, tieto dve rivalky vyhrali predchádzajúcich 28 slalomov SP (Shiffrinová 19, Vlhová 9), inej lyžiarke sa to nepodarilo od 10. januára 2017, keď v ďalšom rakúskom stredisku Flachau uspela Švédka Frida Hansdotterová, ktorá už ukončila kariéru.

Michelle Gisinová ukončila slalomovú Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Gabriele Facciotti

"Je to neuveriteľné a úžasné. Na tomto mieste som išla moje prvé preteky vo SP a nikdy som si nepredstavovala, že by som tu mohla sláviť aj moje prvé víťazstvo. Ďakujem môjmu tímu, vyžiadalo si to veľa práce. V uplynulom období sme sa výrazne posunuli, bol to perfektný deň a pomohlo mi aj to, že trať druhého kola staval môj tréner," vyznala sa vo vysielaní Eurosportu úradujúca olympijská víťazka v kombinácii, ktorá sa vo SP dostala na pódium v slalome, super-G, zjazde i kombinácii.

Michelle Gisinová a Mikaela Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Gabriele Facciotti

Vlhová bez pódia

"Samozrejme, že som spokojnejšia ako po prvom kole. Keď som však pozerala preteky do konca, uvedomila som si, že som nemala na prvú trojku. Lyžiarky v nej podali maximálny výkon. Sedelo to skôr pretekárkam, ktoré jazdia čisto a vedia púšťať lyže. Som rada, že som si zlepšila pozíciu, aj štvrté miesto je dobré. Spokojná som najmä s druhou jazdou, nebolo to jednoduché po tom, ako som pokazila prvú. V červenom drese odo mňa každý očakáva víťazstvo, bol to boj," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Vlhová sa udržala na čele celkového poradia prestížneho seriálu (515 bodov) aj hodnotenia slalomu (250 b.), v oboch klasifikáciách je jej najbližšia prenasledovateľka Gisinová.

Petra Vlhová Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Gabriele Facciotti

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Michelle Gisinová