Koeman po ďalšom zaváhaní Barcelony: Nechápem, ako sme nemohli vyhrať!

Martin BraithwaiteMartin Braithwaite Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona stratili ďalšie body v tejto sezóne španielskej La Ligy, keď v zápase 16. kola iba remizovali doma s Eibarom 1:1. Podľa trénera Ronalda Koemana sa na výkone "blaugranas" negatívne prejavila absencia Lionela Messiho, Argentínčan nemohol nastúpiť pre zranenie pravého členka.

Smoliarom bol najmä Martin Braithwaite, dánsky útočník mal dve veľké príležitosti poslať Barcelonu v prvom polčase do vedenia. Už v 8. minúte nepremenil pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca po faule na Ronalda Arauja v šestnástke hostí. Braithwaite z bieleho bodu netrafil ani bránu. V 25. minúte po centri Juniora Firpa z ľavej strany rozvlnil sieť, no rozhodcovia neuznali gól pre ofsajd. V druhom polčase nevyužil ďalšiu šancu striedajúci Ousmane Dembele, ktorý stroskotal na brankárovi Markovi Dmitrovičovi. Hostia však aktívnym pressingom otupili tlak domácich a v 57. minúte sami gólovo udreli. Stopér Araujo zaváhal pri rozohrávke, Kike Garcia mu zobral loptu a svoj únik chladnokrvne zakončil. Domáci sa zmohli už len na jednu odpoveď, o desať minút neskôr po prihrávke Firpa vyrovnal Dembele.

"Nechápem, ako sme tento zápas nemohli vyhrať. Vytvorili sme si dostatok šancí, nepremenili jedenástku, dovolili sme súperovi skórovať z jeho jedinej strely na bránu," lamentoval Koeman. Katalánsky tím tak v domácej súťaži opäť zaváhal, po remíze 2:2 s Valenciou si pripísal na Camp Nou ďalší nerozhodný výsledok. V neúplnej tabuľke je šiesty so sedembodovou stratou na vedúce Atlético Madrid, ktoré má dva zápasy k dobru. "Ak mám byť realistický, boj o titul sa nám veľmi skomplikoval. Samozrejme, nič nie je nemožné, no musíme si uvedomiť, akú už máme stratu," citovala holandského kouča agentúra AP.

"Barca" prvýkrát v histórii darovala Eibaru body na domácom trávniku, predošlých šesť vzájomných konfrontácií na Camp Nou zakaždým vyhrala. "Samozrejme, chýbal im Messi," komentoval duel autor jediného gólu hostí Kike Garcia. "Je jeden z najlepších futbalistov všetkých čias. Vo väčšine zápasov, ktoré sme hrali proti Barcelone, nám nasúkal tri či štyri góly. No vedeli sme, že ak budeme trpezliví, tak prídu naše šance. Vydržali sme do polčasu a potom sme súpera prekvapili. Vďaka neustálemu pressingu sme si odniesli z Campu Nou cenný bod."

Viac o téme: FC Barcelona Martin Braithwaite