Slováci to budú mať proti Fínom poriadne ťažké: Chýbať bude aj kapitán mužstva!

Samuel Kňažko v súbojiSamuel Kňažko v súboji Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Slovenským hokejistom do 20 rokov budú v stredajšom zápase A-skupiny MSJ proti Fínsku (20.00 SEČ) chýbať kapitán Samuel Kňažko i útočník Dominik Sojka. Obaja majú ľahšie svalové zranenie, ktoré si potrebujú doliečiť pred štvrťfinálovým stretnutím. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

"Keďže v poslednom zápase s Nemeckom som sa zranil, s trénermi sme sa zhodli, že najlepšie bude, aby som nenastúpil proti Fínom a skúsil sa dať dokopy na štvrťfinále. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Dúfam, že sa to zlepší a budem môcť nastúpiť," povedal pre portál hockeyslovakia.sk na margo absencie Kňažko.

Kanadský útočník Jamie Drysdale Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

Duel s Fínmi bude pre zverencov trénera Róberta Petrovického záverečným v základnej skupine, z ktorej už majú istý postup do štvrťfinále. Výsledok zápasu však určí, z akého miesta doň Slováci vstúpia. V priebežnej tabuľke im patrí so ziskom štyroch bodov tretia priečka, vedie Kanada (9 b.) pred Fínskom (6), ktoré odohralo o zápas menej.

Proti Suomi nastúpi slovenská "dvadsiatka" so siedmimi obrancami, kapitánske "céčko" prevezme po Kňažkovi jeho doterajší asistent Dávid Mudrák. Asistovať mu budú Michal Mrázik a Andrej Golian. Do zostavy sa vrátia útočníci Filip Mešár a Artur Turanský, uviedol oficiálny web SZĽH.

Viac o téme: Slovensko U20 Fínsko U20 Samuel Kňažko Dominik Sojka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články