Gólový návrat hviezdneho Kovaľčuka: Hudáček bodovo explodoval, streleckú chuť má aj Čajkovský

Ruský útočník Iľja Kovaľčuk v drese Avangardu OmskRuský útočník Iľja Kovaľčuk v drese Avangardu Omsk Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejový útočník Libor Hudáček pomohol gólom a dvomi asistenciami k víťazstvu Neftechimik Nižnekamsk v stredajšom zápase KHL na ľade Dinama Minsk 5:4. Hudáček skóroval zvýšil v závere druhej tretiny na 4:2, prvú asistenciu mal v prostrednej časti a druhú si pripísal pri víťaznom góle, ktorý strelil 38 sekúnd pred koncom Chajrullin.

Skóroval aj obranca Dinama Moskva Michal Čajkovský, ktorý otvoril skóre duelu na ľade HC Víťaz. Dinamo napokon vyhralo hladko 5:1. Asistenciu zaznamenal útočník Adam Liška, ale jeho Čerepovec prehral v Soči 2:5.

Hokejisti Dinama Riga zvíťazili v stredajšom zápase KHL na ľade Spartaka Moskva 5:2. Slovenský brankár Július Hudáček sa v drese domácich dostal do hry v 52. minúte a za svoj chrbát nepustil žiadnu strelu súpera.

Avangard Omsk prekvapujúco prehral s Červenou hviezdou Kchun-lun 3:4 po samostatných nájazdoch. V drese domácich debutoval 37-ročný útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý v 36. minúte vyrovnal na 2:2 a domáci o pár sekúnd neskôr viedli. Hostia však vyrovnali v poslednej minúte zásluhou Ryana Sproula a v nájazdoch rozhodol ďalší Kanaďan Hunter Shinkaruk. Kovaľčuk v piatej sérii svoj nájazd nepremenil. Barys Nur-Sultan zdolal Metallurg Magnitogorsk 3:2 po predĺžení.

KHL - sumáre:
Spartak Moskva - Dinamo Riga 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 8. Radil, 27. Junkov - 5. Darzinš, 31. Berzinš, 40. Bukarts, 43. Dzierkals, 52. Paršin
/J. Hudáček (Spartak) chytal od 52. minúty/

Avangard Omsk - Červená hviezda Kchun-lun 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Boucher, 36. Kovaľčuk, 36. Dedunov - 6. Werek, 24. Lazarov, 60. Sproul, rozh. sam. nájazd: Shinkaruk

Barys Nur-Sultan – Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 13. Frattin, 24. Heatherington, 63. Frattin - 38. Goldobin

HC Torpedo Nižnij Novgorod - Lokomotiv Jaroslavľ 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
Góly: 7. Szwarz, 14. Ručkin, 16. Gončaruk, 35. Miele, 36. Čechovič, 47. Šenfeld - 6. Korškov, 14. Beljajev, 23. Ivanov, 30. Čerepanov, 43. Ohtamaa

HC Dinamo Minsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:5 (1:0, 1:4, 2:1)
Góly: 15. Prince, 29. Suško, 42. Jerjomenko, 59. Jerjomenko - 23. Šafigullin, 29. Bryncev (L. HUDÁČEK), 36. Osipov, 39. L. HUDÁČEK, 60. Chajrullin (L. HUDÁČEK)

Jokerit Helsinki - SKA Petrohrad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 10. Savinainen, 37. Schroeder - 54. Timkin

HK Soči - Severstaľ Čerepovec 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Góly: 11. Galimov, 13. Feoktistov, 15. Rudenkov, 37. Šmeľov, 40. Šmeľov, 48. Galimov - 23. Morozov (LIŠKA), 29. Berglund

HC Viťaz - Dinamo Moskva 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Góly: 55. Daugavinš - 23. ČAJKOVSKÝ, 34. Šipačov, 39. Jefremov, 45. Tarasov, 47. Hietanen

Viac o téme: Spartak Moskva Iľja Kovaľčuk Libor Hudáček Avangard Omsk Július Hudáček Dinamo Riga Michal Čajkovský Metallurg Magnitogorsk Červená hviezda Kchun-lun Adam Líška