VIDEO Dokonalá rozlúčka s pamätným rokom: Prenasledovateľ gigantov sa vrátil na víťaznú vlnu

Hráči Realu Sociedad oslavujú gólHráči Realu Sociedad oslavujú gól Zdroj: Profimedia

BILBAO - Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili v silvestrovskom zápase 16. kola španielskej La Ligy na pôde Athletica Bilbao 1:0. O jediný gól baskického derby sa postaral už v 5. minúte po rýchlom protiútoku Cristian "Portu" Portugues.

San Sebastian tak proti najväčšiemu historickému rivalovi pretrhol smolu z predchádzajúcich duelov. Klub odštartoval sezónu výborne, no pred Vianocami ťahal sériu troch prehier a piatich zápasov bez víťazstva. Po zisku troch bodov vstúpi do nového roku z tretieho miesta tabuľky, Bilbau patrí 12. priečka.

Osasuna Pamplona remizovala doma s Alavesom 1:1 a nezvíťazila tak už v deviatom ligovom stretnutí v sérii. Aj za bod musí byť navyše rada, pretože od 8. min hrala s desiatimi hráčmi po vylúčení brankára Rubena za faul mimo šestnástky. Aj v oslabení Osasuna dokázala skórovať zásluhou Roberta Torresa v 68. min, no o sedem minút vyrovnal Lucas Perez.