Slováci si proti vyspelému súperovi ani neťukli: Veľavravný odkaz trénera Petrovického

Fínski hokejisti  Juuso Parssinen (27) a Roni Hirvonen sa tešia z gólu, vpravo slovenský brankár Samuel HlavajFínski hokejisti Juuso Parssinen (27) a Roni Hirvonen sa tešia z gólu, vpravo slovenský brankár Samuel Hlavaj Zdroj: TASR/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MSJ v Edmontone s Fínskom 0:6. V priebežnej tabuľke im patrí so ziskom štyroch bodov tretie miesto a už nemôžu skončiť horšie ako na štvrtej priečke.

Štvrťfinálové zápasy sú na programe 2. januára. Slováci natiahli s Fínskom nepriaznivú sériu prehier na MSJ na päť duelov, naposledy nad týmto súperom zvíťazili v decembri 2014 v pomere 2:1. Za najlepšieho hráča zápasu v drese Slovenska vyhlásili útočníka Michala Mrázika.

Hlas po zápase:

Róbert Petrovický, tréner SR: "Prvá tretina z našej strany nebola zlá, boli sme stále v zápase, no potom sme sa v druhej tretine dostali pod veľký tlak. Fínom narástli krídla a bolo ťažké sa z toho dostať. Sme veľmi sklamaní a verím, že sa poučíme. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Pohyb súpera bol výborný, mali sme s tým problém a nevedeli sme sa dostať z tlaku. Musíme si všetci viac pomáhať. Mali sme v tomto medzery a musíme zlepšiť aj disciplínu. V druhej tretine sme mali aj ďalej striedačku a zle sme nahadzovali puky do pásma a tým pádom sme nie vždy dobre striedali. Stratili sme tak veľmi veľa síl. Každý súper na MS je ťažký, musíme sa teraz lepšie pripraviť osobne aj mentálne. Máme na to pár dní."

Viac o téme: Róbert Petrovický MS 20 Slovensko 20 Fínsko 20