Ďalšia prestupová bomba? Guardiola hľadá náhradu za Agüera! Toto je hlavný kandidát

Tréner Manchestru City Pep GuardiolaTréner Manchestru City Pep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Clive Brunskill

MANCHESTER – Chystá sa ďalší futbalový megaprestup? Presne s takouto informáciou vyrukoval nemecký Bild, podľa ktorého si španielsky tréner Pep Guardiola vyhliadol ofenzívnu posilu. A ide o skutočne mimoriadne zvučné meno.

Lodivod Manchestru City už horlivo pátra po možnom nástupcovi argentínskeho superstrelca Sergia Agüera, ktorému v lete končí kontrakt. Nahradiť by ho mohol nemenej gólový Harry Kane, dlhoročná hviezda konkurenčného Tottenhamu Hotspur.

Prestupová suma by mala prekročiť hranicu 100 miliónov eur. Podľa známeho portálu transfermarkt sa jeho hodnota pohybuje na úrovni 120 mil. Dvadsaťsedemročný Angličan nastrieľal v tejto sezóne Premier League 9 gólov, pridal 10 asistencií a spoločne s Heung-min Sonom je postrachom pre každú obranu.

Či sa tento prestup zrealizuje, alebo ide len o ďalšiu špekuláciu, nevedno. Manchester City, podobne ako ostatné futbalové kluby, zaznamenal v dôsledku pandémie koronavírusu výrazné straty a prípadné investície do nových posíl musí poriadne zvážiť.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Sergio Agüero Tottenham Hotspur Harry Kane
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Clive Brunskill; Twitter/Christian Falk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články