VIDEO Emotívna rozlúčka s fanúšikmi Bruins: Chára vysvetlil svoj odchod z Bostonu!

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: Profimedia

BOSTON – Zdeno Chára opúšťa Boston Bruins. Správa, ktorá len pred dvoma dňami šokovala hokejovú verejnosť, no predovšetkým fanúšikov jedného z najtradičnejších klubov NHL. Niet divu, slovenský obor patrí k najväčším legendám uplynulých dvadsiatich rokov a jeho odchod ku konkurencii očakával len málokto.

Chára totiž stále patril k dôležitým mužom "medveďov" a hoci sa jeho čas strávený na ľade neustále redukoval, očakávalo sa, že sa so svojím zamestnávateľom predsa len dohodne. Dni však plynuli a informácie o podpise novej zmluvy stále neprichádzali. Do hry tak vstupovali viaceré kluby a jeden z nich napokon uspel. Zdeno Chára sa upísal Washingtonu Capitals.

Skúsený obranca pripustil, že rozhodnutie opustiť Boston sa nerodilo ľahko. "Bol to dlhý proces," uviedol Chára na virtuálnej tlačovej konferencii. "Prechádzal som niekoľkými ťažkými rozhodnutiami a rôznymi možnosťami, ktoré mi boli predložené," pokračoval víťaz Stanleyho pohára z roku 2011. 

Dvojnásobný strieborný medailista z MS oceňuje férový a úprimný prístup svojho dlhoročného chlebodarcu, ktorý mu jasne predostrel plán jeho využívania v novej sezóne."Rešpektujem spôsob, akým mi to bolo komunikované. Mali sme množstvo diskusií. Na konci som vedel, že by som nebol členom základnej zostavy alebo by som nezačínal zápasy či nehrával v dvoch zápasoch za dva dni. Bol by som skôr hráč v rezerve," vysvetlil "Big Z" svoje rozhodnutie po štrnástich rokoch opustiť Boston.

Som extrémne motivovaný

"Želám im len to najlepšie, ale cítil som, že by som stále mohol hrávať pravidelne. Som extrémne motivovaný a chcem dokázať, že stále môžem byť platným hráčom," priznal Chára, ktorý by s "Caps" rád siahol na bájny pohár Lorda Stanleyho. "Určite tu vidím novú príležitosť, nové výzvy. Chcem zabojovať s týmito chlapcami o Stanleyho pohár," vyhlásil odhodlane Chára.

Slovenský obranca odpovedal aj na otázku, kto by ho mohol nahradiť na pozícii kapitána Bruins. Podľa Cháru by céčko na hrudi mal "zdediť" Kanaďan Patrice Bergeron, jeden z najkomplexnejších hráčov histórie NHL. "Nepochybujem, že Patrice bude budúcim kapitánom Bostonu Bruins," uviedol Chára. "Je to jasné, práve on je tým správnym mužom," zakončil naveky miláčik tribún TD Garden.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára Boston Bruins
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: YouTube/Washington Capitals
  • Zdroj: športky

Súvisiace články