Novoročné derby hlavných miest: Viedeň Capitals si vezie z Bratislavy jasnú výhru

Eduard Šedivý (Bratislava) a vľavo brankár Bernhard Starkbaum (Viedeň)Eduard Šedivý (Bratislava) a vľavo brankár Bernhard Starkbaum (Viedeň) Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v piatkovom domácom zápase 31. kola IHL s tímom Viedeň Capitals 2:5. Zverenci Petra Draisaitla predtým nestačili na rakúskeho súpera ani v pondelok, keď na jeho ľade podľahli tesne 2:3.

Po 26 odohraných zápasoch majú na konte 29 bodov a sú na 9. mieste tabuľky. Najbližšie sa 3. januára predstavia v Linzi proti domácemu Steinbachu Black Wings.

Úvodná tretina priniesla rušný hokej a viacero šancí pred oboma bránkami. O čosi strelecky aktívnejší boli hráči bratislavského tímu, ale Starkbauma neprekonali a ani hostia nevyzreli na domáceho brankára Coreaua. V 26. sekunde prostrednej časti sa Viedenčania dočkali, Lakos nahodil puk na bránku a Wukovits ho tečom poslal za chrbát Coreaua - 0:1. Hostia pretavili svoju prevahu do druhého gólu v 29. minúte, keď pod hornú žŕdku ukážkovo zavesil Loney - 0:2. Keď Hartl šikovným tečom zvýšil už na 0:3, nevyzeralo to s Capitals dobre, presný zásah Ahla 32 sekúnd pred koncom druhej tretiny ich však udržal v hre. Odpor domácich definitívne zlomili dva góly v záverečnej časti, ktoré spečatili tretiu prehru Bratislavčanov za sebou.

iClinic Bratislava Capitals - Viedeň Capitals 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly: 40. Ahl (Čajkovič), 57. Hults (Culkin, Ahl) - 21. Wukovits (Lakos, Vause), 29. Loney (Lakos, Wukovits), 39. Hartl (Wall), 51. Fischer (Hartl), 52. Loney (Flemming). Rozhodovali: Baluška, Hronský - Jedlička, Konc, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Bohunický (Bratislava Capitals) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický – Čajkovič, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Lapšanský – Fortier, Higgs, Hudec – Bezák, Buc, Lipiansky

Viedeň Capitals: Starkbaum – Lakos, Wall, Leduc, Fischer, Flemming, Piff, Bauer, Hackl – Loney, Vause, Wukovits – Hartl, Nissner, Richter – Kittinger, Grosslercher, Artner – Peter, Antal, Cijan