VIDEO Mourinhovci sa konečne dočkali, Arsenal pohodlne s treťou výhrou v rade

Son Heung-min a Toby Alderweireld oslavujú gól TottenhamuSon Heung-min a Toby Alderweireld oslavujú gól Tottenhamu Zdroj: SITA/AP - Julian Finney

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali v sobotňajšom dueli 17. kola anglickej Premier League Leeds United 3:0. Ukončili tak štvorzápasovú sériu bez víťazstva.

O úvodný gól "kohútov" sa postaral v 29. minúte z pokutového kopu Harry Kane. Tesne pred prestávkou Kórejčan Heung-min Son po centri Kanea zvýšil na 2:0 a päť minút po zmene strán po rohovom kope spečatil triumf domácich obranca Toby Alderweireld.

Aj v novom kalendárnom roku pokračuje trápenie Sheffieldu United, ktorý neuspel ani na sedemnásty pokus. Na trávniku Crystal Palace prehral 0:2 a je na poslednom mieste súťaže iba s dvoma bodmi.

Brighton v druhom polčase dokázal zmazať dvojgólové manko a remizoval s Wolverhamptonom 3:3. Jeden bod získal už v ôsmom stretnutí sezóny a je tak "remízovým kráľom" súťaže.

Hráči Arsenalu Londýn si pripísali na konto tretie víťazstvo za sebou, na pôde West Bromwich Albion triumfovali presvedčivo 4:0.

West Bromwich Albion - Arsenal Londýn 0:4 (0:2)
Góly: 61. a 64. Lacazette, 23. Tierney, 28. Saka

Brighton & Hove Albion - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)
Góly: 13. Connolly, 46. Maupay (z 11 m), 70. Dunk - 19. Saiss, 34. Burn (vlastný), 44. Neves (z 11 m),

Crystal Palace - Sheffield United 2:0 (2:0)
Góly: 4. Schlupp, 45.+6. Eze

Tottenham Hotspur - Leeds United 3:0 (2:0)
Góly: 29. Kane (z 11 m), 43. Son, 50. Alderweireld, ČK: 90.+2. Doherty (Tottenham) po druhej ŽK

Viac o téme: Tottenham Hotspur Harry Kane Leeds United