FOTO S novým koučom aj štyrmi novými tvárami: Trnavský Spartak ako prvý odštartoval zimnú prípravu

Nový tréner Trnavy Michal Gašparík mladší počas prvého tréningu v zimnej príprave pred jarnou časťou Fortuna ligy.Nový tréner Trnavy Michal Gašparík mladší počas prvého tréningu v zimnej príprave pred jarnou časťou Fortuna ligy. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Spomedzi klubov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa ako prvý zapojil do zimnej prípravy trnavský Spartak, na lavičke ktorého prišlo k zmene. Jeho novým trénerom sa stal Michal Gašparík mladší, ktorý vo funkcii vystriedal Norberta Hrnčára.

V kádri 5. tímu po jesennej časti Fortuna ligy zatiaľ prišlo iba k malým zmenám. Novou tvárou je obranca Kristián Koštrna, z dorastu sa objavili v kabíne "áčka" Patrick Karhan, Thomas Kotlár a Lukáš Jendek. Mužstvo opustila zatiaľ trojica hráčov Birkir Valúr Jónsson, Marek Václav a Tomáš Hambálek. "Začínal som tu ako šesťročný a túžil som si raz obliecť dres áčka, čo sa mi podarilo. Keď som odišiel do zahraničia, tak som si chcel ešte raz za Trnavu zahrať, čo sa mi tiež podarilo. Keď človek končí s aktívnou kariérou a začína s trénerstvom, tiež dúfa, že dostane príležitosť. Ja som ju teraz dostal a dúfam, že nesklamem," citoval klubový web slová Michala Gašparíka mladšieho, ktorý rovnako ako jeho otec Michal odohral v červeno-čiernom drese desiatky zápasov.

Nový hráč Trnavy Kristián Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Aj preto mu leží na srdci, aby bol Spartak úspešný a prezentoval sa atraktívnejšou hrou ako doteraz. "Chceme hrať organizovane a zdokonaliť systémové veci. Ja som videl problém v tom, že klub ako Spartak nemôže hrať iba na rýchle protiútoky. Samozrejme, každému mužstvu to vyhovuje, ale potom prišli domáce zápasy, kde Spartak stratil príliš veľa bodov. Tu vidím priestor na zlepšenie a na tom budeme pracovať." Na prvom tréningu ešte nemohol hlavný kouč počítať s asistentom Mariánom Hodulíkom, ktorý je v karanténe. Ešte pred úvodným zrazom absolvovali všetci hráči testovanie na COVID-19. Chýbali akurát dlhodobo zranení Yao, Anthony a Godinho. Brazílčan Cabral priletí z dovolenky v nedeľu a grécki futbalisti sa pripoja k mužstvu až priamo na Malte. V karanténe je brankár Ľuboš Kamenár.

Kapitán mužstva Dobrivoj Rusov bol dobre naladený a pochvaľoval si najmä mentálny oddych. "Stihol som si oddýchnuť, hoci kratšie ako obvykle a ubehlo to veľmi rýchlo. Prežil som sviatky s rodinou, doprial som si na Vianoce, aj keď s normou, aby som bol pripravený. Odpočinul som si najmä v hlave a som nabitý energiou. Hoci zimnú prípravu príliš neobľubujem, tešil som sa na spoluhráčov a už sa neviem dočkať prvého ostrého zápasu." Ten bude už 6. februára v dohrávke FL proti Zlatým Moravciam, predtým odohrajú spartakovci sedem prípravných duelov.

Brankár Spartaka si do nového roka želá najmä pevné zdravie. "Po tom minulom roku majú asi všetci želanie, aby sme sa vrátili do normálneho života a boli najmä zdraví. Po športovej stránke si prajem, aby sme ako mužstvo splnili cieľ, ktorý sme si dali a ja osobne chcem podávať vyrovnané výkony, nech sa spoločne posúvame na vyššiu úroveň."

Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Prvý tréning absolvovali: Rusov, Takáč, Vasil, Koštrna, Turňa, Tumma, Mihál, Kóša, Mikovič, Benovič, Bukata, Karhan, Grič, Vlasko, Kolesár, Jendek, Pačinda, Gembický, Kotlár, Johnson-Nsumoh, Yusuf, Olejník

Plán zápasov v príprave:

6. januára Spartak Trnava - Sigma Olomouc (18.00, Tipsport Malta Cup)
9. januára Spartak Trnava - WSG Swarovski Tirol Wattens/Zbrojovka Brno (Tipsport Malta Cup)
12. januára Spartak Trnava - AS Trenčín (13.00, Zimná Tipsport liga, Slávia Trnava)
16. januára Spartak Trnava – ViOn Z. Moravce (13.00, Zimná Tipsport liga, Slávia Trnava)
20. januára Spartak Trnava – Skalica (11.00, Zimná Tipsport liga, Slávia Trnava)
23. januára Wisla Krakov – Spartak Trnava (Stadion Miejsky Wisly)
30. januára Spartak Trnava – Dukla B. Bystrica (čas a miesto nie je potvrdené)

Hráč Trnavy Ján Vlasko Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Gašparík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články