VIDEO Český futbalista roka žiari v Premier League: Inak by som jedol zemiakový šalát a cukrovinky

Tomáš Souček oslavuje gól
Tomáš Souček oslavuje gól

LONDÝN - Český stredopoliar Tomáš Souček venoval piatkový gól, ktorým na Nový rok zariadil futbalistom West Hamu v anglickej lige cennú výhru 1:0 na ihrisku Evertonu, nedávno narodenej dcére českého spoluhráča Vladimíra Coufala. Reprezentačný stredopoliar si zápasy na prelome roka zamiloval a uvítal, že namiesto pojedania zemiakového šalátu a cukroviniek mohol počas vianočného obdobia hrať Premier League.

Souček v 86. minúte otvoril skóre a spolu s Coufalom a niekoľkými ďalšími spoluhráčmi oslávili rozhodujúci gól "kolískou". "Tá oslava bola pre Cufa, ktorému sa pred pár dňami narodila dcérka. Takže ten gól bol špeciálne pre Natálku. Prajem jej všetko najlepšie a veľa zdravia," povedal Souček klubovej televízii. Coufalovi sa narodil druhý potomok počas vianočných sviatkov.

Souček v 86. minúte v dobrej šanci trafil brankára Jordana Pickforda, akcia ale pokračovala a za niekoľko sekúnd už sa presadil, keď doklepol do siete tečovanú strelu Aarona Cresswella.

"Snažím sa byť stále pripravený. Keď niekto strieľa, chcem byť blízko lopty a niekedy sa mi z toho podarí skórovať. Neviem, či je to nejaký inštinkt, ale musím to zaklopať na zuby," povedal s úsmevom Souček.

"Jednoducho keď ide lopta do vápna, chcem tam byť, chcem byť pripravený na všetky situácie. Som šťastný, že Cress strieľal možno vedľa bránky a ja som mohol dať gól," dodal dvadsaťpäťročný český reprezentant, ktorý zaznamenal z pozície defenzívneho záložníka piaty gól v ligovej sezóne a osamostatnil sa na čele tímovej tabuľky strelcov.

Jeho celok výhrou na ihrisku Evertonu úspešne uzavrel náročný program na konci roka. "Kladivári" odohrali od 27. decembra tri zápasy a pripísali si v nich päť bodov.

"Tri zápasy v priebehu šiestich dní, to bolo veľmi ťažké, pretože ja som nikdy takýto program nemal. Som šťastný, že sme to zvládli. Normálne sme v Česku mali tri týždne voľna a ten posledný týždeň by som jedol zemiakový šalát a cukrovinky. Je to veľmi príjemná zmena," podotkol Souček so smiechom.

"Som šťastný, že môžem hrať počas vianočného obdobia futbal, zamiloval som si to. Zamiloval som si Boxing Day (26. december). Dúfam, že na mnoho ďalších rokov to budem mať podobné. Teraz nám dal tréner tri dni voľna, takže môžeme za rodinami," doplnil Souček.

West Ham po výhre zostal na 10. mieste, ale v nezvyčajne vyrovnanej tabuľke stráca len tri body na tretiu priečku. "Je to naozaj veľké víťazstvo. Pre vývoj v tabuľke to bolo veľmi dôležité. Myslím, že tím ukázal veľkého ducha a sebadôveru, že chceme vyhrať," uviedol Souček.

"Od 80. minúty som cítil, že si sebavedome ideme za víťazstvom. Som šťastný, že som k tomu mohol pomôcť. Tak, ako sme rok začali, by sme mali pokračovať. Verím, že ako na štarte roka, tak po celý rok," dodal posledný víťaz ankiet o najlepšieho českého futbalistu sezóny i roka.


Tagy: West Ham United Everton FC Tomáš Souček Vladimír Coufal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/Peter Byrne,Pool via AP; Video: BT Sport, Digi Sport TV

DISKUSIA