Podľa UEFA by v tomto roku mohli zažiariť: Dvojica z českej ligy medzi najväčšími talentmi

Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí

NYON - Českí futbalisti Sparťan Ladislav Krejčí mladší a hráč Slavie Abdallah Sima sa dostali medzi 50 talentovaných futbalistov, ktorí by podľa UEFA mohli v tomto roku zažiariť.

Európska futbalová únia zostavila zoznam na základe výberu svojich dopisovateľov. Obaja zástupcovia českej ligy sa ocitli v spoločnosti napríklad vychádzajúcej dortmundskej hviezdy Youssoufa Moukoka, ktorý sa v 16 rokoch stal najmladším hráčom i strelcom nemeckej ligy.

Dvadsaťjedenročný Krejčí prišiel do Sparty predvlani v lete z Brna a rýchlo sa zaradil medzi stálice zostavy. Za letenský tím doteraz odohral 46 zápasov a dal päť gólov.

"Záložník je takmer neodmysliteľnou súčasťou zostavy Sparty. Zatiaľ nemá na konte žiadny štart v seniorskej reprezentácii, ale určite do nej nemá ďaleko po góloch v úspešnej kvalifikácii dvadsaťjednotky," napísala UEFA o Krejčím.

Devätnásťročný Sima sa stal v drese Slavie objavom jesene. Po letnom príchode z Táborska nastúpil senegalský krídelník v lige vo ôsmich zápasoch a dal sedem gólov. V Európskej lige pomohol Slavii k postupu do vyraďovacej časti troma gólmi.

"Sima je rýchly v hre po zemi a vynikajúci vo vzduchu. V decembri dvakrát skóroval vo víťaznom derby proti Sparte," pripomenula UEFA.


Tagy: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Ladislav Krejčí Abdallah Sima

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA