VIDEO Odvekí škótski rivali opäť proti sebe: Slávne Old Firm derby rozhodol vlastný gól

James Tavernier, Diego Laxalt a Mohamed ElyounoussiJames Tavernier, Diego Laxalt a Mohamed Elyounoussi Zdroj: SITA/AP - Andrew Milligan

GLASGOW - Aj druhé glasgowskej derby v tejto sezóne ovládli futbalisti Rangers. Líder škótskej ligy porazil v 22. kole na svojom štadióne Celtic 1: 0 a zvýšil náskok na 19 bodov. Mestský rival má na druhom mieste ešte tri zápasy k dobru.

V slávnom "Old Firm" derby sa všetko podstatné odohralo v druhom polčase. V 62. minúte najprv dostal červenú kartu obranca Celticu Nir Bitton a o osem minút neskôr rozhodol vlastným gólom záložník Callum McGregor.

Zverenci trénera Stevena Gerarda sa znovu priblížili prvému ligovému titulu od roku 2011. Posledných deväť ročníkov škótskej ligy ovládol Celtic.

Viac o téme: Celtic Glasgow Glasgow Rangers Steven Gerrard Callum McGregor