VIDEO Vémola a Attila reagovali na výzvy súperov: Titul nikam nepôjde a už vôbec nie na Slovensko!

Samuel Pirát Krištofič vyzval Karlosa Terminátora VémoluSamuel Pirát Krištofič vyzval Karlosa Terminátora Vémolu Zdroj: Oktagon MMA

BRNO - Popredný český MMA bojovník Karlos Vémola porazil v Brne Alexa Lohorého z Francúzska jednoznačne na body a získal pás šampióna organizácie Oktagon v strednej váhe. V druhom hlavnom zápase podujatia Oktagon 20 porazil Viktor Pešta brazílskeho súpera Ildemara Alcántara, ktorý duel "odklepal" už v prvom kole.

Tridsaťpäťročný Vémola bol favoritom zápasu a svoju úlohu jednoznačne splnil, vo všetkých piatich kolách bol lepší ako súper. Lohoré ofenzívne prakticky nič nepredviedol a neustále sa bránil na zemi. "Nebolo to zadarmo," povedal Vémola, ktorý prvýkrát v kariére musel absolvoval päť kôl.

Alex Lahoré a oslavujúci Galéria fotiek (3) Zdroj: Oktagon MMA

Český zápasník mal váhovú výhodu, ktorú dokázal zúročiť. "Čakal som, že bude tvrdý. Chceli sme to v prvom kole ukončiť, a keď sa to nepodarilo, sústredili sme sa až na piate, v ktorom som to opäť chcel skúsiť. On toho ale fakt veľa vydržal," priznal Vémola, ktorého k ďalšiemu duelu hneď po jeho skončení vyzval priamo v klietke Slovák Samuel Krištofič.

Pirát sa okamžite chopil príležitosti a nabehol za oslavujúcim Vémolom priamo do klietky aby mu mohol doručiť jasnú výzvu na súboj: "Prišiel čas, aby sme ľuďom konečne splatili náš zápas, takže týmto ťa vyzývam, aby si proti mne obhajoval titul strednej váhy,“ uviedol Krištofič.

Tak skoro to nebude

Zaskočený Vémola chvíľu hľadal tie správne slová, ktorými by na nečakanú výzvu správne zareagoval: "Ty vieš, že sa na zápas s tebou budem tešiť, ale otvorene sa priznám, že do 31. januára, keď je na pláne Oktagon 21, tú 84-ku znova nedám, ak by si však chcel do 90 kg, tak som tu aj v januári,“ odpovedal Terminátor. 

Karlos Vémola získal titulový Galéria fotiek (3) Zdroj: Oktagon MMA

Krištofič sa po krátkej porade s promotérom Novotným následne vyjadril, že preňho je zaujímavý jedine titul zo strednej váhy do 84 kilogramov a tak sa jednoznačne rozhodol: "OK, v tom prípade marec alebo apríl." To znamená, že tak skoro sa zaujímavého česko-slovenského súboja nedočkáme. "Ale poviem ti to na rovinu. Tento titul je môj! Odo mňa nikam nepôjde a už vôbec nie na Slovensko,“ provokoval ďalej Vémola Krištofiča a následne si zovretými päsťami "buchli" na znak dohody. 

Pešta zvládol náročného súpera

Tridsaťročný Pešta sa predstavil prvýkrát v poloťažkej váhovej kategórii a prvýkrát od novembra minulého roka, kedy prehral s Martinom Martínkem a navyše si odniesol zlomenú čeľusť. Proti Alcántarovi, ktorý rovnako ako on v minulosti zápasil v UFC, bol úspešný a duel rýchlo ukončil.

"Bol to rozhodne nepríjemný súper, ale to som čakal. Vedel som, že je to výborný bojovník. Má štyri výhry v UFC. Nebolo to zadarmo," povedal Pešta, ktorý si pripísal 16. výhru pri šiestich prehrách.

Výzvy sa dočkal aj Attila

"Vedel som, že je výborný na zemi, tak som ho chcel oťukať v postoji. Potom som stavil na svoj wrestling, ktorý je výborný. A nakoniec sa mi ho podarilo prekvapiť úderom," uviedol k zápasu, po ktorého skončení vyzval k súboju Vémolovho premožiteľa v Zápase storočia Attilu Végha zo Slovenska. "Karel (Vémola) predo mnou utiekol do strednej váhy. Momentálne je jednotkou váhy Attila Végh, ja chcem bojovať s tými najlepšími," vysvetlil dôvod svojej výzvy a od Attilu sa aj okamžite dočkal odpovede. 

Viac o téme: MMA Attila Végh Viktor Pešta Karlos Terminátor Vémola Samuel Pirát Krištofič Oktagon 20 Alex Lohoré
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Oktagon MMA; VIDEO: Instagram - Attila Végh, Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články