VIDEO Petrovický spokojný s hráčmi! Viacerí ukázali veľký talent: Slováci obsadia na turnaji ôsmu priečku

Radosť slovenských hokejistov po góle do siete USARadosť slovenských hokejistov po góle do siete USA Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Slovenskí hokejisti do 20 rokov nepostúpili do semifinále MSJ v Edmontone. V zápase štvrťfinále prehrali s USA 2:5. Američania prestrieľali Slovákov pomerom 43:18, šance zverencov trénera Róberta Petrovického dlho držal brankár Šimon Latkóczy, ktorého po zápase vyhlásili za jedného troch najlepších Slovákov na turnaji. Okrem neho ocenili aj obrancov Dávida Mudráka a Šimona Nemca.

Tréner mladých Slovákov Petrovický vyzdvihol ich herný prejav a individuálne schopnosti: "Viacerí chlapci ukázali veľký talent a potenciál. Musíme pokračovať v dobrej práci a veriť, že sa z nich stanú dobrí hráči." Bývalý hokejový reprezentant nezabudol ani na najmladších hráčov v tíme. "Nebáli sme sa dať šancu aj mladším, a keď budú makať, ešte sa zlepšia," povedal na margo mladíkov, ktorí môžu nastúpiť na šampionát aj na budúci rok. 

 

 

Kapitán slovenskej reprezentácie Samuel Kňažko zhodnotil výkony svojich spoluhráčov veľmi dobre. Najviac pochválil brankárov, ktorí vo všetkých zápasoch chytali veľmi dobre a držali Slovákov stále v hre o víťazstvo."Myslím si, že sme hrali dobre. Našimi najlepšími hráčmi na turnaji boli brankári a aj v tomto zápase odviedol náš gólman skvelú prácu." 

Spokojný po štvrťfinálovom zápase, ale aj po celom turnaji bol aj jeden z brankárov Šimon Latkóczy: "Úvod tretej tretiny nám vyšiel. Hrali sme ako tím. V šatni sme si povedali nejaké veci, že nás čaká asi posledných 20 minút na turnaji a chceme sa rozlúčiť, najlepšie ako vieme. A myslím si, že sme to splnili."

Mladí Slováci zanechali na turnaji dobrý dojem. Cieľ, postúpiť do štvrťfinále splnili, ale v hre s lepšími tímami sveta zaostávali. Do budúcna je rozhodne čo zlepšovať.  

štvrťfinále - sumár:
USA 20 - Slovensko 20 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 11. Kaliyev (Boldy, Zegras), 32. Farinacci (Johnson), 37. Caufield (Zegras), 56. Farinacci (Brink), 59. Beniers (Brink) – 39. Kašlík (Nemec), 50. Sojka (Kňažko). Rozhodovali: Labonte, Pearce - Brunelle, Wyonzek (všetci Kan.), vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Slaggert 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

zostavy:
USA: Knight – Sanderson, Helleson, York, Faber, Johnson, Thrun, LaCombe, Skinner – Zegras, Turcotte, Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Colangelo
Slovensko: Latkóczy – Mudrák, Golian, Nemec, Petrovický, Stacha, Kňažko, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Kašlík, Sojka, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička

Viac o téme: Slovensko U20 Róbert Petrovický Šimon Nemec Dávid Mudrák Šimon Latkóczy
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP; VIDEO: Instagram/hockeyslovakia, iihf.com
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy