VIDEO Arsenal po ďalšom triumfe myslí na poháre: Naplno bodoval aj Tottenham, Son slávi gólové jubileum

Hráči Arsenalu oslavujú gól Hráči Arsenalu oslavujú gól Zdroj: SITA/Michael Regan/Pool via AP

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn sa po slabom vstupe do sezóny dostávajú do formy. Zverenci Mikela Artetu deklasovali v sobotu West Bromwich na jeho pôde 4:0 a tešili sa z tretieho víťazstva v Premier League v priebehu ôsmich dní.

Ešte pred minulým víkendom ťahali "kanonieri" sériu ôsmich duelov bez víťazstva a neboli ďaleko od zóny vypadnutia. Po zisku deviatich bodov sa však Arsenal vyšvihol na jedenáste miesto a dostal sa späť do boja o miestenku do pohárovej Európy. Na šiestu Chelsea strácajú "The Gunners" len tri body. "Som šťastný, že sme splnili cieľ, ktorý sme si dali. Pohľad na tabuľku je teraz úplne iný," povedal pre agentúru AFP Arteta, ktorý len štyri mesiace po triumfe v FA Cupe čelil hrozbe odvolania. "Víťazstvá nám dodali pozitívnu energiu a sebavedomie. Na našej hre to bolo vidieť," dodal.

Mikel Arteta objíma svojich Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Tim Keeton/Pool via AP

Arsenal na zasneženom ihrisku na štadióne The Hawthorns udrel v prvom polčase dvakrát v priebehu piatich minút. Po skvelej individuálnej akcii otvoril skóre Kieran Tierney a na 2:0 zvýšil po biliardovej akcii pripomínajúcej Arsenal z éry Arsena Wengera devätnásťročný Bukayo Saka. V druhom polčase pridal dva góly najlepší strelec londýnskeho klubu Alexandre Lacazette.

Sklamaný tréner WBA Sam Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Tim Keeton/Pool via AP

West Brom pod vedením nového trénera Sama Allardycea v štyroch zápasoch ešte nevyhral. V troch domácich dueloch má skóre 0:12, jeden bod získal po senzačnej remíze 1:1 na ihrisku obhajcu titulu Liverpoolu. "Musíme sa zlepšiť v obrane, inkasujeme príliš jednoducho," povedal Allardyce. "The Baggies" sú predposlední, na záchranu strácajú šesť bodov.

Tottenham konečne bodoval naplno

Štvorzápasovú sériu bez víťazstva ukončil Tottenham, ktorý na domácom ihrisku zdolal Leeds hladko 3:0. "Kohútov" dostal do vedenia v 29. minúte z pokutového kopu Harry Kane, tesne pred prestávkou zvýšil na 2:0 Heung-min Son a dal svoj 100. gól v drese Tottenhamu vo všetkých súťažiach. "Som veľmi šťastný a vďačný mojim spoluhráčom. Sám by som to nedokázal," povedal Son, ktorý sa na 100-gólovú métu dostal ako osemnásty hráč severlondýnskeho klubu, ale ako prvý futbalista mimo Veľkej Británie a Írska.

Son Heung-min oslavuje stý Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP Photo/Ian Walton, Pool

Dvadsaťosemročný Kórejčan prišiel do Tottenhamu v roku 2015 z Bayeru Leverkusen a vypracoval sa na kľúčového hráča tímu. "Sto gólov je veľká vec. Som na to hrdý. Je to skvelý štart do nového roka," dodal. Kane a Son skórovali v jednom zápase už trinástykrát, čím vyrovnali rekord Premier League, ktorý v sezóne 1994-95 stanovili v drese Blackburnu Alan Shearer a Chris Sutton.

Harry Kane oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Andy Rain/Pool via AP

Päť minút po zmene strán po rohovom kope spečatil triumf domácich obranca Toby Alderweireld, zverenci Joseho Mourinha sa vyšvihli na tretie miesto. Spurs mrzí jedine vylúčenie Matta Dohertyho v nadstavenom čase.

Sumáre 17. kola anglickej Premier League:

West Bromwich Albion - Arsenal Londýn 0:4 (0:2)
Góly: 61. a 64. Lacazette, 23. Tierney, 28. Saka

Brighton & Hove Albion - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)
Góly: 13. Connolly, 46. Maupay (z 11 m), 70. Dunk - 19. Saiss, 34. Burn (vlastný), 44. Neves (z 11 m),

Crystal Palace - Sheffield United 2:0 (2:0)
Góly: 4. Schlupp, 45.+6. Eze

Tottenham Hotspur - Leeds United 3:0 (2:0)
Góly: 29. Kane (z 11 m), 43. Son, 50. Alderweireld, ČK: 90.+2. Doherty (Tottenham) po druhej ŽK

Viac o téme: Premier League Arsenal Londýn Tottenham Hotspur