VIDEO Snehová kráľovná to znovu dokázala! Famózna Vlhová obhájila prvenstvo v Záhrebe

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z víťazstva v slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z víťazstva v slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe

ZÁHREB - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová rovnako ako vlani vyhrala slalom Svetového pohára v Záhrebe. V nedeľňajších pretekoch odsunula o päť stotín na druhú priečku Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Pripísala si na konto 18. triumf v SP, 11. v slalome. Tretia skončila so stratou 22 stotín Švajčiarka Michelle Gisinová.

Vďaka zisku 100 bodov si Slovenka upevnila vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu i v priebežnej klasifikácii disciplíny. V počte triumfov v SP sa v historických tabuľkách vyrovnala Američanke Tamare McKinneyovej, jedno víťazstvo ju delí od Rakúšanky Anity Wachterovej a Nemky Viktorie Rebensburgovej.

"Som rada, že som v Záhrebe opäť vyhrala, určite mi to pridá na sebavedomí. Bolo to náročné. V slalome som hľadala formu. Druhé kolo nebolo úplne ideálne, no v záverečných metroch som sa snažila tlačiť lyže do cieľa. Som rada, že to vyšlo. Je to veľmi emotívne víťazstvo," uviedla v cieli Vlhová, ktorá v Záhrebe obhájila Trofej snehovej kráľovnej.

Z predchádzajúcich piatich súťaží v chorvátskej metropole má Slovensko na konte až tri víťazstvá. V roku 2017 sa radovala Veronika Velez-Zuzulová a Vlhová teraz pridala svoj druhý úspech. Sľubnú východiskovú pozíciu si vytvorila už v 1. kole. V náročných podmienkach sa usadila na čele s náskokom 32 stotín pred Liensbergerovou. Tretia bola s odstupom 38 stotín Gisinová, štvrtá štvornásobná záhrebská šampiónka Američanka Mikaela Shiffrinová.

V 2. kole, už pod umelým osvetlením, to najlepšie pretekárky na rozbitej trati nemali jednoduché. Vlhová si však napriek chybám v spodnej časti udržala tesný náskok. Je to jej tretí slalomový triumf v sezóne a jubilejné 40. pódiové umiestnenie v kariére. V novembri Slovenka vyhrala oba slalomy vo fínskom Levi a premožiteľku nenašla ani v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu. V celkovom poradí SP vedie pred Gisinovou o 128 bodov, v hodnotení slalomu má pred Helvétkou 65-bodový náskok.

Výsledky slalomu SP žien v Záhrebe: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:59,08 min., 2. Katharina Liensbergerová (Rak.) + 0,05 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,22, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,27, 5. Erin Mielzynská (Kan.) +1,40, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,46, 7. Kristin Lysdahlpvá (Nór.) +1,74, 8. Lena Dürrová (Nem.) +1,91, 9. Chiara Mairová (Rak.) +2,42, 10. Mina Fürstová Holtmannová (Nór.) +2,56

Celkové poradie SP (po 11 z 33 súťaží): 1. VLHOVÁ 615 bodov, 2. Gisinová 487, 3. Shiffrinová 385, 4. Liensbergerová 380, 5. Federica Brignoneová (Tal.) a Marta Bassinová (Tal.) obe 323

Slalom (4): 1. VLHOVÁ 350, 2. Gisinová 285, 3. Liensbergerová 280, 4. Shiffrinová 235, 5. Holdenerová 185, 6. Katharina Truppeová (Rak.) 112


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA