Pardubice okúsili trpkosť prehry, nestačila ani Ďalogova asistencia: Godla uspel proti Konrádovi

Marek ĎalogaMarek Ďaloga Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský hokejový obranca Marek Ďaloga zaznamenal jednu asistenciu v zápase 32. kola českej extraligy medzi Hradcom Králové a Pardubicami. Ani jeho siedmy kanadský bod však tímu nepomohol k zisku bodu a prehra 2:3 bola pre Pardubice prvou po sérii ôsmich víťazstiev.

Hokejisti Madeta Motor České Budějovice zvíťazili v nedeľnom kole českej extraligy nad HC Vítkovice 4:3 po samostatných nájazdoch.

Slovenský brankár Denis Godla prispel 32 zákrokmi k víťazstvu Litvínova nad Olomoucom 2:1 po predĺžení v 32. kole českej extraligy. V drese zdolaných odchytal celé stretnutie Godlov krajan Branislav Konrád, ktorý držal čisté konto až do 60. minúty, napokon však inkasoval dva góly.

K víťazstvu Komety Brno nad Karlovými Varmi prispel jedným gólom aj slovenský obranca Silvester Kusko, pre ktorého to bol v 9. zápase sezóny tretí kanadský bod.

Česká extraliga - 32. kolo:

Motor České Budějovice - HC Vítkovice 4:3 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Toman, 11. Michnáč, 48. Doležal, roz. nájazd Karabáček - 17. Polák, 41. Krenželok, 59. Schleiss

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 56. Köhler

Mountfield Hradec Králové - Dynamo Pardubice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 20. Perret, 32. Kev. Klíma, 46. Orsava - 26. Kousal, 34. Kusý (ĎALOGA)

Sparta Praha - Bílý Tigři Liberec 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 44. Němeček - 4. Jelínek, 9. Lenc, 60. R. Pavlík

Verva Litvínov - HC Olomouc 2:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 60. T. Pospíšil, 61. Jarůšek - 38. Nahodil
/Denis GODLA (Lit.) a Branislav KONRÁD (Olom.) odchytali celý zápas/

Kometa Brno - Energie Karlove Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 25. Valský, 43. Mueller, 50. KUSKO

Škoda Plzeň - Oceláři Třinec 3:4 pp (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 5. Suchý a 19. Suchý, 28. Kodýtek - 7. M. Kovařčík, 33. M. Kovařčík (MARCINKO), 39. Stránský, 64. Stránský

Viac o téme: PSG Zlín Marek Ďaloga HC Sparta Praha Mountfield Hradec Králové BK Mladá Boleslav HC Vítkovice Motor České Budějovice Dynamo Pardubice